polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Trwają „Wycieczki do Bajkolandii” w Szkole Podstawowej nr 63

Informujemy, że od 10 kwietnia br. rozpoczynamy w Szkole Podstawowej nr 63 im. Zawiszy Czarnego program dla dzieci uczęszczających do szkolnej świetlicy pt.

 
„WYCIECZKI DO BAJKOLANDII” ,
 
 
to różne formy działań, które pomogą dzieciom w kształceniu umiejętności poznawczych, warsztatowych, artystycznych, społecznych, prozdrowotnych w tym pierwszej pomocy medycznej. Zajęcia twórczo zagospodarują czas, a przez to będą miały duży wpływ na niwelowanie zachowań ryzykownych.

Program „Wycieczki do Bajkolandii” to połączenie wielu dziedzin, których celem nadrzędnym jest pokazanie dzieciom przyjaznego świata nauki, sztuki i wartości.  Dzięki  muzyce, literaturze, plastyce postaramy się przedstawić dzieciom usystematyzowane funkcje społeczne ludzi. Podkreślać będziemy jak ważny i pomocny jest rozwój różnych dziedzin nauki w codziennym życiu. Pobudzimy wyobraźnię i kreatywności uczestników warsztatów jak i chęć współdziałania poprzez stymulację różnych bodźców poznawczych. Zachęcimy do pomocy innym, pokażemy jak wartościowy jest zdrowy styl życia oraz dobre i przyjazne środowisko szkolne.

Tym samym ułatwimy im dobry kontakt z otoczeniem szkolnym i rówieśniczym.
 
Dziecko potrzebuje:
1. bezpieczeństwa
2. godności
3. poczucia własnej wartości
4. zainteresowania ze strony osób dorosłych
5. ciepła
6. praw i obowiązków
7. przynależności do „fajnej grupy”
8. zabawy i nauki jednocześnie.
 
Nasz program do zabawa i pożyteczne spędzenie czasu w szkolnej świetlicy. Jesteśmy przekonani, że pobudzanie zainteresowań dzieci jest bardzo dobrym pomysłem na niwelowanie zagrożeń społecznych i ciekawe zagospodarowywanie wolego czasu.
 
Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnicę Wola.
 
Serdecznie zapraszamy.
 
 
Maria Reif
Fundacja ART.
kontakt: Maria Reif 607 139 310,
fundacjaart.reif@gmail.com ,
www.fundacjaART.free.art.pl 
 

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 185792 odwiedzin na stronie ::.