polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

„SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE” - 19 marca 2013 r.

W imieniny Księcia Józefa zapraszamy na: „Spotkania nie tylko literackie” to  program wykładów, które będą realizowane w 2013 roku w Czytelni Naukowej nr VI w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy przy ulicy Ks. J. Chrościckiego 2 o godz. 17.30. Wstęp wolny.

 
Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnicę Włochy i ma służyć pogłębieniu wiedzy oraz integracji społecznej, popularyzacji wiedzy i rozwijaniu zainteresowań nie tylko literackich.
 
19 marca o godz. 17.30 - „Książe Józef Poniatowski i jego Gwiazda
 – wykład z okazji 250 rocznicy urodzin i 200 śmierci”
 
Sławomir Szczocki - historyk i muzealnik, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w historii nowożytnej i epoce Księstwa Warszawskiego. Od 1999 r. związany z Zamkiem Królewskim w Warszawie -obecnie adiunkt w Pracowni Działań Muzealnych. 
Maria Reif- teksty
 
Książę Józef to:
 
bohater, patriota, marszałek Francji, waleczny dowódca
iiiii hulaka, bawidamek, awanturnik itd.
 
opowiemy o człowieku, na temat którego warto wiedzieć więcej zwłaszcza, że takich ludzi w historii Polski jest niewielu!
 
-----
 
Zapraszamy: projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnicę Włochy gospodarzem projektu jest Biblioteka Publiczna Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy
organizatorem i autorem programu – Fundacja ART
 
 
Więcej o projekcie  „SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE” 
i kolejnych spotkaniach czytaj TUTAJ!
 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 376142 odwiedzin na stronie ::.