Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...
"SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE" 2013 r.!
„Spotkania nie tylko literackie” w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy. Spotkania odbywają się w Czytelni Naukowej nr VI przy ul. Ks. J. Chrościckiego 2, o godz. 17.30.
Zapraszamy - wstęp wolny!
TERMINY I TEMATY:
26 lutego – „Powstanie Styczniowe i …- ten odwieczny spór w 150 rocznicę wybuchu powstania”.
dr Jolanta Załęczny – dr nauk humanistycznych, historyk; absolwentka studiów podyplomowych z zakresu filologii polskiej, zarządzania i marketingu. Wieloletni nauczyciel historii i języka polskiego w szkołach różnego szczebla, obecnie pracownik Muzeum Niepodległości w Warszawie.
19 marca- „Książe Józef Poniatowski i jego Gwiazda – wykład z okazji 250 rocznicy urodzin i 200 śmierci”.
Sławomir Szczocki - historyk i muzealnik, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w historii nowożytnej i epoce Księstwa Warszawskiego. Od 1999 r. związany z Zamkiem Królewskim w Warszawie -obecnie adiunkt w Pracowni Działań Muzealnych.
16 kwietnia -„Korepetycje Obywatelskie – projekt związany z Europejskim Rokiem Obywateli”.
dr Adam Niewiadomski - doktor nauk prawnych z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji UW
21 maja - „Hieny i Lotosy- starożytny Egipt w powieści”.
prof. Andrzej Niwiński – światowej sławy archeolog i egiptolog, autor wielu publikacji, badacz kultury i zwyczajów Egiptu, wykładowca Instytutu Archeologii UW, kierownik wielu wypraw archeologicznych.
11 czerwca -„Dlaczego lubimy polski kabaret międzywojenny?”
dr Katarzyna Buczek - doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, adiunkt Katedry Historii Oświaty i Wychowania, absolwenta wydziałów polonistyki i pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego.
17 września - „Kryzys muzyki tonalnej i perspektywy muzyki współczesnej w kontekście twórczości Witolda Lutosławskiego– z okazji Roku Lutosławskiego”.
dr Mariusz Wrona – muzykolog, publicysta, wykładowca teorii muzyki na Uniwersytecie Warszawskim i w Lipsku, czynny organista koncertujący w Polsce i zagranicą. Jest pracownikiem merytorycznym Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, współautorem scenariusza ekspozycji Muzeum Fryderyka Chopina, stale współpracuje z Archiwum i Teatrem Polskiego Radia w Warszawie oraz Uniwersytetem w Lipsku.
15 października – „Bankowość wobec KULTURY globalizacji”.
Agata Osińska – Niewiadomska – Wydział Polonistyki UW - otwarcie przewodu doktorskiego na Uniwersyteckie Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego UW, Wydział Zarządzania UW- stacjonarne studia doktoranckie -Katedra Gospodarki Narodowej prawo, Wydział Prawa i Administracji UW- studia stacjonarne magisterskie, Wydział Zarządzania UW -specjalizacja: Rachunkowość i Finanse - magister zarządzania i marketingu, Dyplomowe Studia Menedżerskie UW- specjalizacja: prawo w zarządzaniu.
19 listopada - „Miłość Ojczyzny dzisiaj – przykłady literackie”.
prof. Ojciec Jacek Salij - wykładowca Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, filozofa, autora wielu książek nie tylko religijnych, wybitnego teologa, publicystę, wielokrotnie nagradzanego za prace literackie i działalność edukacyjną.
Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawę Dzielnicę Włochy.
Autor i organizator- Fundacja ART.