polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

„Teatr wczoraj i dziś w Wilanowie”

„Teatr kiedyś i dziś w Wilanowie” jest współfinansowany ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wilanów – wstęp wolny.
 
„Teatr kiedyś i dziś w Wilanowie” jest nową formą i metodą pracy z uczniem. Naszym zadaniem jest pokazać dzieciom  jakie były początki teatru w starożytnej Grecji i co z ze sztuki teatru przetrwało do dziś. Uczniowie w oparciu o swoje doświadczenia – wizyty w teatrze oraz wiedzę zdobytą w szkole lub na naszych zajęciach o teatrze starożytnym będą samodzielnie inscenizować jedną ze scen słynnej komedii Arystofanesa z Aten „Żaby” . Pobudzać będziemy wyobraźnie, analizę, konstruktywność, wnioski,  odwagę w poszukiwaniu rozwiązań oraz podtrzymywać dobre relacje w grupie i umiejętny podział praktycznych funkcji w zadaniach jakie będą wykonywały dzieci. 
W zajęciach jednorazowo bierze udział jedna klasa, którą dzielimy 5 zespołów artystycznych. Każdy zespół ma inne zadanie czyli funkcję jakie będzie realizować podczas warsztatów. Tworzyć będziemy wspólny spektakl. Zajęcia prowadzić będzie pedagog oraz animatora aktora – reżyser. Specjaliści Ci, będą pomagać w budowaniu spektaklu. Dzieci dowiedzą się więcej o zasadach antycznego teatru pierwowzoru teatru współczesnego oraz o różnicach i podobieństwach obu rodzajów teatru.
Jesteśmy pewni, że  fragmenty „Żab” Arystofanesa z Aten tego najwybitniejszego komediopisarza starożytnej kultury Grecji wspaniale pokaże dzieciom sztukę budowania teatru. Udowodni też, jak ważne jest analizowanie dzieła oraz wiedza jak dawniejsze kultury i wzorce są obecne i dziś . Sztuka teatru przetrwała ponad 3000 lat czy jest nadal potrzebna o tym wszystkim będziemy z dziećmi rozmawiać. Program oparty jest na nowej podstawie programowej.

Mamy pewność, że dzięki działaniom praktycznym dzieci zapamiętają więcej z teoretycznych informacji przekazywanych przez specjalistów w trakcie zajęć. Będą też mogły empirycznie wykonać swoją wizję przedstawienia. Mamy nadzieję, że nasze działania staną się początkiem szkolnego teatru a być może rozwiną niejeden artystyczny talent jaki na pewno jest w dzieciach z wilanowskich szkół.
Zajęcia odbywać się będą w Muzeum Pałacu w Wilanowie - w Sali Uczt i trwać będą ok. 2 godzin.
 
Załączamy wyrazy szacunku.
 
Maria Reif
Fundacja ART.
 
kontakt: Maria Reif 607 139 310, fundacjaart.reif@gmail.com, www.fundacjaART.free.art.pl 

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.