polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

„Wielkie dzieła - wielkich ludzi” happeningi historyczne o Ursynowie – pilotaż

Dyrektorzy  Liceów Ogólnokształcących Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy!

 
serdecznie zapraszamy Państwa  do wzięcia  udziału w na programie edukacyjnym
 
„Wielkie dzieła - wielkich ludzi” happeningi historyczne o Ursynowie – pilotaż
 
 
„Wielkie dzieła - wielkich ludzi” happeningi historyczne o Ursynowie – pilotaż - jest  związany ze wybitnymi postaciami Dzielnicy Ursynów. Projekt jest adresowany do młodzieży z ursynowskich liceów publicznych i niepublicznych. 
 
Zajęcia są bezpłatne.

Program realizować będziemy w Zespole Pałacowo - Parkowym w Natolinie w terminie 12, 13, 14 września 2012 zajęcia odbywać się będą o godz.10.00 i 12.00.
 
Program jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa Urząd Dzielnicy Ursynów.
 
Poprzez  inscenizację historyczną połączoną z wykładem –  kustosza Zamku Królewskiego, przedstawimy młodzieży korzenie miejsca, w którym mieszkają. Bohaterami trzech opowieści będą postaci nietuzinkowe: Jan III , Stanisław Kostka Potocki oraz Julian Ursyn Niemcewicz. Dzielą ich epoki oraz sytuacja w jakiej była w ich czasach Ojczyzna, ale łączy miejsce - dzisiejszy Ursynów. Mieli oni swój udział w budowaniu początków osady, która dzięki swojemu znakomitemu położeniu oraz wspaniałym warunkom rekreacyjnym stawała się modną okolicą, dynamicznie rozwijającą się dzięki majątkom magnaterii. Ten program związanych z Ursynowem, ma pokazać jak funkcjonuje  dziedzictwo kulturalne oraz jak powstaje tożsamość miejsca...
 
Szczegóły w załączniku... (pobierz tutaj)
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 376172 odwiedzin na stronie ::.