polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

LATO W MIEŚCIE 2012 - Akademia Sztuk Dawnych!!!

 Akademia Sztuk Dawnych – wielokulturowość Rzeczypospolitej Obojga Narodów


Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych  na pięciodniowy cykl zajęć (semestr lipcowy i sierpniowy) Akademii Sztuk Dawnych w ramach programu „Lato w Mieście”  Zajęcia będą się odbywały: w salach wykładowych Zamku Królewskiego, Pałacu pod Blachą, kinie i na ekspozycji. 

 
Jest to kontynuacja specjalnego wakacyjnego programu dla młodzieży pt. Ars Auro Prior.. Jego celem jest przygotowanie młodzieży do odbioru sztuk pięknych, pogłębienie zainteresowań historycznych, artystycznych i społecznych. Akademia Sztuk Dawnych to propozycja dla młodzieży zainteresowanej: kulturoznawstwem, religioznawstwem, historią sztuki i filozofii oraz wszystkimi innymi naukami humanistycznymi. 
 
 
Akademię Sztuk Dawnych zorganizujemy w cyklu zajęć:
- lipcowych (16- 20.07)
- sierpniowych (6-11.08)
 
Tematy:
 
1.  Prawosławni i heretycy – Piotr Skarga i spory kontrreformacji.
2.  Chasydzi i nie tylko- kultura i religia żydowska w Rzeczypospolitej.
3.  W cieniu półksiężyca  - polscy muzułmanie
4.  Między Unią a Moskwą – prawosławie.
5.  Obcy czy swoi – Rzeczypospolita wielu kultur, religii i narodów.
 
Zajęcia rozpoczynamy o 10.00 i kończymy ok. 13.00, zbiórka w Sieni Głównej Zamku Królewskiego w Warszawie. Program składa się: z wykładów, warsztatów, wycieczek oraz niespodzianek.
 
 
Wstęp wolny dla wszystkich !!!
 
Prosimy o zapisy mailem  –  fundacjaart.reif@gmail.com 
Kontakt  telefoniczny – 607 139 310
 
Liczba miejsc jest ograniczona.
 
Zapraszamy 
Maria Reif – Fundacja ART.

 
Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawę, partner projektu Zamek Królewski w Warszawie, organizator i autor projektu Fundacja ART.
 
 
 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 242775 odwiedzin na stronie ::.