polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Gawędziarze nad Wisłą – guesting!

Program pilotażowy o Wiśle, nad Wisłą w ramach Święta Wisły 2012.

 
W sobotę i niedzielę - 19 i 20 maja 2012 r. - zapraszamy na grę terenową o walorach edukacyjnych. Gawędy, legendy znad Wisły, tajemniczy mieszkańcy, dzika roślinność i… nieodkryty potencjał drzemiący w tej niezwykłej, nadrzecznej przestrzeni miejskiej.   
  
Sobota - 19 maja 2012, godz. 12.00 i 14.00. 
Niedziela - 20 maja 2012, godz. 14.00 i 16.00.
 
Miejsce zbiórki: w rejonie sceny -"Płyta Desantu" Cypla Czerniakowskiego, Warszawa, Zaruskiego 6.
 
Zapraszamy wszystkich chętnych spacerowiczów w wieku od 7 lat do 100 lat nad Wisłę, aby pogawędzić o rzece wielkich zdarzeń historycznych, o rzece bogatej biologicznie i ciekawej ekologicznie. Uważamy, ze Wisła potrzebuje ponownego odkrycia! Za rzadko korzystamy z jej walorów, zbyt mało o niej wiemy. W ostatnich latach widzimy poprawę. Wiele ciekawych kulturalnych i artystycznych działań Miasto kieruje 
nad Wisłę. To bardzo pozytywne i zachęcające. „Gawędziarze nad Wisłą” to program aktywizujący warszawskie rodziny wokół Wisły. Jego głównym celem jest ożywienie historii Wisły, gawęd, legend z nią związanych, ale także pokazanie jej niezwykłych mieszkańców, roślinności oraz ogromnych możliwości. Jesteśmy przekonani, że po takiej wycieczce, nasi goście staną się miłośnikami Wisły - królowej polskich rzek. Zdobędą nie tylko informacje i pogłębią umiejętności pracy badawczej w terenie, ale także poruszą wyobraźnię i wrażliwość na ważne dla nas i dla rzeki aspekty ekologiczne. 
 
 
Udział w grze jest bezpłatny!
 
 
Organizator: Fundacja ART
Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy

Druk zaproszenia
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 187545 odwiedzin na stronie ::.