polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

3 maja 2012 - Koncert "Witaj Maj" - cykl: MYŚLĄC OJCZYZNA… Jan Paweł II

 

Składamy gorące podziękowania Urzędowi Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz Parafii Zesłania Ducha Świetego przy ul. Broniewskiego 44, za pomoc w zorganizowaniu koncertu dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

"Kto Ojczyźnie służy, sam sobie służy, bo w Niej jest wszystko co dobre..." 

[fragment kazania "O miłości ku Ojczyźnie" Ks. Piotra Skargi.]

 

 


 

 

MYŚLĄC OJCZYZNA… Jan Paweł II


Serdecznie zapraszamy 3.05.2012 o godz. 14.00 na koncert
z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja "Witaj Maj"
w Parafii Zesłania Ducha Świętego przy ul. Broniewskiego 44 na Bielanach 

„Myśląc Ojczyzna” jest tytułem cyklu  koncertów zaczerpniętym z wiersza Jana Pawła II i jego rozważań o Polsce. Niestety zauważamy, że coraz częściej gubimy sensy ważnych przesłań Jana Pawła II zwłaszcza tych przekazywanych nam w okresie odzyskiwania przez Polskę Niepodległości. Zapominamy co i po co mówił Papież Jan Paweł II. Ubiegłoroczna beatyfikacja przypominała w skrótach ulubione przez media cytaty, które się stały kamieniem milowym ale przecież wiemy, jak mało wiemy, o napisanych przez Ojca Świętego dziełach i jak mało wiemy, o jego twórczości głębokiej i bardzo ludzkiej. 

Coraz częściej obserwujemy ogromne braki w popularyzowaniu wartości patriotycznych. Organizowane są nawet konkursy na nowoczesny sposób okazywania patriotyzmu. Naszym zdaniem sprawa jest prosta. Są pokolenia, od których uczyliśmy się zachowań i postawy godnej miana Polaka. Uczono nas tego w rodzinach, w szkole, w kościele, na ulicach wszędzie tam, gdzie znak czy symbol, czy pieśń mogła przypomnieć o wartościach ponad czasowych i najważniejszych. Teraz musimy poprzez naszą postawę przekazać to najmłodszym pokoleniom. Jak to zrobić, skoro pokolenie dzisiejszych rodziców nie pamięta traumy wojny, niektórzy nawet nie pamiętają stanu wojennego, nie pamiętają reżimu komunistycznego – nie pamiętają albo nie chcą pamiętać. Zmieniają się czasy i pokolenia, ale historii Ojczyzny nie można nie znać. Jedną z najpiękniejszych kart tej historii było uchwalenie Konstytucji 3 Maja, chcemy to wydarzenie przypomnieć poprzez koncert i oprawę słowną na którą złożą się teksty napisane przez Błogosławionego Jana Pawła II.

 

 
W koncercie "Witaj Maj" wystąpią:
 
Krzysztof Schmyt – solista Teatru Wielkiego
Prof. Marcin Zalewski – kierownik muzyczny
Zespół muzyki dawnej Canor Anticus w składzie:
Marcin Zalewski – lutnia, viola da gamba sopranowa, lira korbowa, kotły XVIII-to wieczne,
Paweł Zalewski – viola da gamba altowa
Piotr Zalewski – viola da gamba basowa
 
refleksje Jana Pawła II o Ojczyźnie przeczyta Maria Reif
scenariusz – Maria Reif
 

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawę Dzielnicę Bielany
Realizacja Fundacja ART
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 376128 odwiedzin na stronie ::.