polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Społeczna ekonomia Prezydencji

  motto: "Co zrobić aby się nie narobić i zarobić?"

 
 
Program „SPOŁECZNA EKONOMIA PREZYDENCJI” to projekt skierowany do młodzieży warszawskich liceów nawiązujący do jednego z najważniejszych zadań polskiej Prezydencji – inwestowania w Kapitał Ludzki oraz wzmacnianie spójności Europy pod względem społecznym, gospodarczym i politycznym.
Pierwsza polska Prezydencja to wiele wyzwań i zadań, które spoczywają nie tylko na Rządzie RP ale także na wszystkich społecznych organizacjach, w tym organizacjach pozarządowych, wolontariackich i innych związkach społecznych współpracujących i koordynujących rozmaite działania związane z tą funkcją. 
 
 
„Celem zajęć jest przedstawienie dwóch zagadnień ekonomicznych, których tytuły brzmią:
1.Po co nam Europa? 
2.Co zrobić, żeby się narobić a zarobić - czyli o meandrach finansów domowych i nie tylko.
 
 
Celem pierwszej części zajęć jest przedstawienie źródeł, znaczenia, ewolucji  i perspektyw integracji politycznej i gospodarczej w Europie. Wśród omawianych zagadnień znajdą się następujące: ocena obecności Polski w Unii Europejskiej (w tym obecnej Prezydencji Polski), ocena źródeł i skutków obecnego kryzysu, ocena perspektyw i scenariuszy zdarzeń w strefie euro.  Poszukamy również odpowiedzi na pytanie jakie skutki ma obecność w UE dla tzw. przeciętnego obywatela. Odniesiemy się także do bieżących wydarzeń związanych z kryzysem greckim i jego konsekwencjach dla Polski i krajów regionu.
Celem drugiej części zajęć jest próba pobudzenia aktywnego myślenia i działania w zakresie planowania własnej ścieżki rozwoju zawodowego, kreowania postaw przedsiębiorczych i zarządzania budżetem domowym. Zmieniająca się rzeczywistość ekonomiczna wymusza poszukiwanie własnego miejsca w gospodarce i na rynku pracy. Zagadnienia które zostaną podjęte w tej części zajęć związane są z poszukiwaniem odpowiedzi na następujące pytania: jak zadbać o własną przyszłość ? jak wybrać dobry zawód ? jak i gdzie szukać pracy ?
- jakich języków się uczyć ? czy wolontariat to też aktywność która podniesie atrakcyjność na rynku pracy?  „

wykładowca dr Grzegorz Tchorek
doktorat z ekonomii w zakresie nauk o zarządzaniu,  
Wydział Zarządzania UW 
 
 
Będziemy mówić także o tym, co to jest plan – strategia projektu, budżet i jak go konstruować, aby zapewnić skuteczność naszym codziennym działaniom ale także programom czy projektom, w które chce i może się włączyć polska młodzież. Nadal za mało wiemy o ekonomii i o programach Unii Europejskiej, ukierunkowanych na rozwój społecznej przedsiębiorczości. 
 
 
W liceach młodzież zaczyna szukać dróg dalszego rozwoju i kształcenia oraz możliwości zawodowych 
i społecznych. Nauczmy ich najpierw  zarządzać swoim własnym kapitałem materialnym i niematerialnym, aby zdobyć jak największą wiedzę i umiejętności w skutecznym szukaniu miejsc pracy, pasji, społecznych celów, obywatelskiej świadomości i odpowiedzialności za rozwój kraju.
 
 
Zapraszamy, zajęcia są bezpłatne odbywają się w Centrum Jana Nowaka Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178 A, grupy do 40 osób zapraszamy do zgłoszeń mailem : fundacjaart.reif@gmail.com lub maria.reif@wp.pl. 
 
 
Dodatkowe informacje pod numerem telefonu – 607 139 310 – Maria Reif – Fundacja ART.
 
 
Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawę Biuro Edukacji, partnerami programu jest Centrum Jana Nowaka- Jeziorańskiego – Biblioteka Śródmieście. Organizatorem i autorem Fundacja ART.
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 61 odwiedzin na stronie ::.