polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Dla dzieci » ARCHIWALNE

Baśnie Japońskie

Spektakl dla dzieci „Baśnie Japońskie” oparty na technice Teatru Cieni na podstawie autentycznych baśni ludowych japońskich napisanych przez Kazuko Adachi – absolwentki filologii polskiej, która w latach 70-tych studiowała w Polsce i mieszkała w polskiej rodzinie gdzie zaprzyjaźniła się z małą dziewczynka i opowiadała jej historie japońskie po polsku. Po powrocie do swojego kraju postanowiła wydać te przepiękne i niezwykłe bajki po polsku.

 

Przedstawienie jest zbudowane z typowej dla teatru japońskiego konstrukcji : narracji i dialogu połączonego z bezpośrednią akcją sceniczna.  Całość zbudowana na elementach teatru cieni i „teatru dziecięcej wyobraźni”. Za pomocą rekwizytów i lalek – cieni oraz nastrojowej autentycznej muzyki japońskiej tworzony jest inny klimat – klimat i nastrój Dalekiego kraju Wchodzącego Słońca i Kwitnącej Wiśni.
Po spektaklu aktorki opowiadają o teatrze japońskim a dzieci maja szansę same animować lalki.
Proponujemy także po spektaklu warsztaty plastyczne.

 

Przedstawienie trwa ok. 40 min.

 

Kontakt: Maria Reif  - 607 139 310, maria.reif@wp.pl, fundacjaart.reif@gmail.com
 

Opis projektu

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 186078 odwiedzin na stronie ::.