polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Dla dzieci

Bajka o Bazyliszku i…

Pragniemy zaproponować Państwu spektakl taneczny „Bajka o Bazyliszku i…” – taneczna opowieść o szkaradzie, która wzrokiem zamieniała w posąg i o rodzeństwie, które nigdy się nie bało.
Bajka skonstruowana na kanwie znanej warszawskiej legendy, edukacyjne przesłanie narracji oraz wspólna zabawa z dziećmi – taniec będący kluczowym pomysłem na pokazanie dzieciom narracji w inny . Przestawienie oparte na tańcach dawnych z muzyką dawną animującą aktorów- tancerzy.

 

Obsada:
Narrator - Maria Reif
Halszka - Zuzanna Grzegorowska
Maciek - Mariusz  Edgar Lewandowski
Melchior, żebrak, Bazyliszek - Tomasz Sadlakowski

 

Muzyka – z CD.

 

Scenariusz i reżyseria- Maria Reif
Kontakt: Maria Reif  - 607 139 310, maria.reif@wp.pl, fundacjaart.reif@gmail.com

 

 
Opis projektu

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 186029 odwiedzin na stronie ::.