polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Zgaduj zgadula jak było za króla - legendy warszawskie?

Dziekujemy Fundacji Orange za wsparcie działań artystycznych prowadzonych w warszawskich szpitalach dziecięcych z okazji zbliżających się Mikołajek. Odwiedzimy wraz z wolontariuszami Fundacji Orange dzieci przewlekle chore, aby dać im prezent taneczny - przedstawienie oparte na legendach warszawskich. 

 
Od lat wspierani jesteśmy przez Fundację Orange w aktywnych działaniach i rozmaitych formach przedstawień i koncertów, które cieszą naszych małych pacjentów dając im uśmiech a tym samym prezent.
 
Więcej informacji o akcji [tutaj]
 
 
Zgaduj, zgadula jak było za króla – legendy warszawskie to taneczne przedstawienie promujące aktywną formę teatralnej edukacji kulturalnej dzieci z zakresu dziedzictwa kulturalnego m. st. Warszawy
Przedstawienie jest oparte na mniej i bardziej znanych legendach warszawskich opowiedzianych sztuką tańca dawnego, współczesnego i tańców narodowych. Fabuła spektaklu ma za pomocą zagadkowych prezentacji bohaterów legend, pobudzić wyobraźnię dzieci, a także poszerzyć wiedzę dorosłych z zakresu podań varsavianistycznych stanowiących podstawę kulturową naszego miasta

Mamy nadzieję, że skutkiem tanecznej, legendowej zgadywanki będzie chęć odkrycia przez dzieci  najpiękniejszych opowieści i podań zwanych legendami a także zachęta do wspólnej zabawy w odgadywanie mniej lub bardziej znanych legend warszawskich.
 W przedstawieniu bierze udział trzech tancerzy i narrator – aktorka.
 
Scenariusz i reżyseria: Maria Reif [kontakt 607 139 310, maria.reif@wp.pl]
 
Wsparcie: Fundacja ORANGE
 

 

Po akcji:


"Dzień Dobry!

Przesyłam Pani zdjęcia z Mikołajkowego przedstawienia "Zgaduj zgadula jak było za króla - czyli legendy warszawskie", które wystawiliście Państwo w dniu 6 grudnia br. w szpitalu dzieciecym przy ulicy Działdowskiej w Warszawie.
Dziękujemy za piękny spektakl, podobał się on bardzo dzieciom i ich opiekunom, jak i kadrze pedagogicznej. Wszyscy zostaliśmy obdarowani wspaniałym i niecodziennym prezentem - możliwością obcowania ze sztuką w szpitalu. 
Życzymy Państwu samych sukcesów w pracy zawodowej i wiele radości w życiu osobistym.

                                                                                                                                                Serdecznie pozdrawiam
Maria Krasuska
- wychowawca oddzialu alergologii i pulmonologii 
 


(zdjęcia: 1-3)
Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie ul.Działdowska 1
(zdjęcia: 4-7) Warszawski Szpital dla Dzieci ul. Kopernika 43
 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.