polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Projekty

Krokami Marii Skłodowskiej - Curie

Krokami Marii Skłodowskiej - Curie - to projekt adresowany do dzieci z warszawskich szkół podstawowych (klas IV - VI). Zajęcia to działania uliczne, w których dzieci za pomocą kilku wskazówek / poprowadzone treściami narracji / , zdobywają samodzielnie wiedzę o tożsamości warszawskich miejsc związanych z Marią Skłodowską - Curie.


Program uczy dzieci samodzielności w poszukiwaniach oraz aktywnego przyswajania wiedzy z zakresu nauki o promieniotwórczości, jak również wiedzy o życiu i pracy najwybitniejszej polskiej uczonej.


W ramach wspólnej terenowej zabawy, chcemy integrować grupę. Jednym z elementów zabawy będą specjalne mapy. Przygotowane tak, aby dzieci musiały wspólnie znaleźć w terenie zaznaczone na nich miejsca. Naszym celem jest inspirować dzieci do działania i zdobywania w niestandardowy sposób wiedzy o życiu i pracy uczonej.

 

Realizacja projektu / wrzesień - listopad 2011/

 

Opis:

Na początku programu wyjaśnimy zasady questingu. Dzieci wysłuchają kilku informacji organizacyjnych, następnie zostaną rozdane mapy. Materiały będą bez opisów - z elementów znajdujących się na zdjęciach czy fragmentów obiektów dzieci będą musiały odgadnąć, co to za miejsca. Krótko opowiemy o życiu Marii Skłodowskiej rozdając biogramy uczonej, które posłużą dzieciom do uzupełnień na mapie.


Trasa zwierać będzie 7 punktów przystankowych. Kiedy dojdziemy do każdego z wyznaczonych na mapie miejsc damy dzieciom do przeczytania krótką notatkę z jakim faktem łączy się to miejsce i uzupełnimy mapki. Nasz ekspert podzieli się wiadomościami z zakresu elementarnych informacji przyrodniczych / zgodnie z podstawą programową szkoły podstawowej / rozszerzając wiadomości o pojęcia związane z Marią Skłodowską- Curie.

Droga questingu przebiegać będzie następującym szlakiem:

Uniwersytet Warszawski - START
Skwer przy ul. Karowej - Gimnazjum Żeńskie Rządowe
Hotel Bristol
Biblioteka Rolnicza / Dom Polonii
Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie - META- podsumowanie - wizyta w Muzeum oraz prezentacja krótkiego filmu dokumentalnego.

Program dla dzieci i opiekunów jest bezpłatny. Zajęcia będą trwały ok. 2 godzin lekcyjnych.


Program współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawę - Biuro Edukacji
Partnerzy: Instytut Chemii i Techniki Jądrowej i Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie
Autor i organizator projektu Fundacja ART

 

Zgłoszenia na adres fundacjaart.reif@gmail.com lub maria.reif@wp.pl.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt 607 139 310 - Maria ReifMaria Reif
Fundacja ART

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.