polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Zamkowe Divertimento - 26 marca 2011 - Arkady Kubickiego

Zapraszamy na familijne spotkania muzyczno-literackie w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie pt.: „Zamkowe Divertimento”.

Pierwsze spotkanie „ … u Fryderyka Chopina” odbędzie się 26 marca 2011 r. w godz. 12.00-15.00. Wstęp bezpłatny!

 

PROGRAM SPOTKANIA „ … U FRYDERYKA CHOPINA”:

 

 - Zajęcia dla dzieci:  „Zabawa na pięciolinii” - spotkanie muzyczno-plastyczne dla dzieci od 3-7 lat. Prowadzenie - Magdalena Jamroży (NIFC).

Pianista - Maciej Wota (uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego). Zagra:  Poloneza g-moll op. posth., Poloneza B-dur op. posth oraz Mazurka C-dur op. 24 nr 2.

Prezentacja zdjęciowa lat młodości Fryderyka Chopina, wprowadzenie do świata dźwięku, nuty i ich wartości, szyfry, znaki, pokaz kilku zapisów- faksymilia, pierwsze utwory Fryderyka Chopina. W trakcie opowieści wykonanie kilku utworów - pianista + sopran - jedna pieśń. Przejście z dziećmi do kącika plastycznego - samodzielne lub z rodzicem kopiowanie utworu Fryderyka Chopina na pięciolinii. Dzieci otrzymają pomoce plastyczne wzory oraz na pamiątkę kopie faksymilowe i płyty z muzyką Fryderyka Chopina.

 

- Wykład - „Poetycki kształt pieśni”

opowieść o gatunku słowno-muzycznym, którego rodowód sięga dawnej obrzędowości. Historia utworów na głos z towarzyszeniem instrumentalnym opowiedziana w kontekście kulturowym i geograficznym ze szczególnym uwzględnieniem pieśni romantycznej, tj. takiej, w której koncentrowała się zindywidualizowana ekspresja twórcy, jego subiektywizm, wypowiedź intymna. Charakterystyka gatunku w oparciu o nierozerwalną jego cechę - symbiozę słowa z muzyką. Rola pieśni w życiu społeczeństw, jej kariera i użyteczność w służbie dla ojczyzny.

Wykład i pokaz multimedialny - dr Mariusz Wrona (NIFC)

solistka - Ewelina Siedlecka - UMFC.

 

- Koncert - „Pieśni Fryderyka Chopina” oraz inscenizacja teatralna

Prowadzenie - Maria Reif

Recytacja - Bartosz Guziak

Pianista - Mariusz Kłubczuk

Pianista - Maciej Wota

Soliści - Aleksandra Okrasa - sopran, Michał Bogdanowicz - baryton

 

Pieśni Chopina połączone poezją o Fryderyku Chopinie. Koncert dzieli się na dwie części- I pieśni i recytacja, II recitale - pianiści:

Maciej Wota (Etiuda F-dur op. 10 nr 8. Fantazję f-moll op. 49 Fr.);

Mariusz Kłubczuk (Mazurki op. 24 nr 1 g-moll,  nr 2 C-dur, etiudy: op. 25 cis-moll I h-moll, scherzo b-moll).

 

Zapraszamy!

Wstęp bezpłatny! 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.