polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

"Warszawskie spacery śladami Chopina" dla szkół podstawowych od września 2010 - ZAPRASZAMY!

Warszawskie spacery śladami Chopina – to projekt skierowany do dzieci klas I- V warszawskich szkół podstawowych.  W zajęciach jednorazowo może wziąć udział do 30 osób. Projekt będzie prowadzony od września do 15 października 2010.    
         

Projekt jest aktywną formą edukacyjną, związaną z miejscami warszawskiej części życia i twórczości Fryderyka Chopina. W swoim założeniu oraz poprzez formę prowadzenia wykracza poza program szkolny. Dzieci nie tylko odwiedzą miejsca bliskie Chopinowi ale usłyszą także wiele ciekawych informacji z życia i twórczości największego polskiego kompozytora.
 

Spotkanie /spacer z dziećmi podzielimy na trzy części:

1. Salonik Chopinów (Krakowskie Przedmieście 5) – rozmowa z przewodnikami z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Dzieci poznają pojęcia: pianista, kompozytor, zapis nutowy, tonacja, tempo itd. Dowiedzą się więcej, o rodzicach kompozytora i jego dzieciństwie. Zobaczą prawdziwe pamiątki: laurki jakie wykonywał Fryderyk dla swoich rodziców, zapisy pierwszych kompozycji, zdjęcia rodzinne.
 

2. Spacer śladami Chopina:
- Plac Piłsudskiego – pierwsze mieszkanie w nieistniejącym teraz Pałacu Saskim
- dziedziniec Pałacu Kazimierzowskiego – Rektorat Uniwersytetu Warszawskiego
- Kościół Wizytek
W każdym z tych miejsc przewodnicy zatrzymają się wraz z dziećmi
 

3. Kościół Świętego Krzyża - Serce Chopina
Dzieci zobaczą miejsce, gdzie spoczywa Serce Chopina i jeżeli będzie to możliwe (po wcześniejszym uzgodnieniu z Księdzem Proboszczem) wysłuchają krótkiego koncertu, na który złożą się preludia Chopina ale także i utwory Johana Sebastiana Bacha, na którego twórczości organowej wzorował się młody Chopin lub w Salce Św. Wincentego a’Paulo będą uczestniczyły w krótkim koncercie.
 

Akcji towarzyszyć będą prospekty informacyjne przygotowane specjalnie dla dzieci.
Program dla dzieci i opiekunów jest bezpłatny.

 

Liczba miejsc ograniczona prosimy o rezerwację droga mailową: fundacjaart.reif@gmail.com lub maria.reif@wp.pl Prosimy o podanie numeru i adresu szkoły oraz bezpośredniego kontaktu najlepiej komórkowego z opiekującym się grupą nauczycielem.

Zajęcia odbywają się o 8.30, 10.00 i 11.30.
Osobiście skontaktujemy się z Państwem, aby potwierdzić i zaproponować terminy.


Informacja do pobrania tu!


Z poważaniem
Maria Reif
Fundacja ART.
607 139 310
 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.