polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

LATO W MIEŚCIE 2010 – Królewskie Spacery

LATO W MIEŚCIE – DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Królewskie spacery (w stronę Europy)  to cykl  plenerowych działań kulturalnych i edukacyjnych związanych z historią  Polski od dynastii Jagiellonów aż do cara Aleksandra I. Pokażemy powiązania polskiego dworu z Europą od XVI do XIX wieku.  Działania będą się odbywać w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego.

Celem nadrzędnym działań jest poszerzanie wiedzy o historii polskiego dworu królewskiego i jego powiązań z kulturą dynastii panujących od XVI do XIX wieku w Europie.
Spotkania z wielokulturowością dworu polskiego i jego władców są zwróceniem uwagi na dziedzictwo naszego kraju. Poprzez wspólną zabawę z dziećmi będziemy rozwijać
i poszerzać ich wiedzę w tej dziedzinie. Modułowy i różnorodny układ działań da możliwość zainteresowania dzieci takimi tematami jak:
 

1. Architekci króla –  jak budowano Zamek Królewski w Warszawie od XVI do XIX w

2. Kuchnia króla – czyli od włoszczyzny do suszonej śliwki – warsztaty rysunku

3. Sztuka rycerska przez wieki  (wykładowca - moderator – rycerz, giermek)

4. Z muzyką i tańcem na europejskie dwory (historia muzyki dworskiej mody i style – gawęda, taniec dawny) - koncert połączony z warsztatami tańców dawnych

5. Wycieczka w głąb Arkad (grupy poprowadzą przewodnicy Zamku Królewskiego)


Działania prowadzić będziemy raz w tygodniu w środy od czerwca do sierpnia w przestrzeniach otwartych Arkad Kubickiego i Ogrodach Królewskich (w przypadku niesprzyjającej pogody działania będą się odbywać we wnętrzach Arkad).Projekt prowadzić będziemy następujących terminach 07.07, 14.07, 21.07, 28.07, 04.08, 11.08, 18.08. 2010 roku. Program rozpoczynać będziemy o 10.00 i kończyć ok. godz. 14.00.

 

Galeria zdjęć z 2009 roku. Zapraszamy!

 

Program Królewskie spacery obejmie wszystkie zorganizowane w ramach akcji Lato  w Mieście grupy dzieci odpoczywające w stolicy. Harmonogram ustalimy z poszczególnymi Dzielnicami Miasta Stołecznego Warszawy. Podczas siedmiu spotkań z akcji może skorzystać ok. 3 000 dzieci. Jednorazowo w programie może wziąć udział ok 400 dzieci, które podzielimy na pięć podgrup zajęciowych, tak aby każde dziecko mogło skorzystać ze wszystkich proponowanych działań. W organizacji logistyki każdego dnia będą nas wspomagać koordynatorzy.
 

Cykliczność oraz różnorodność propozycji artystycznych będzie zachęcała dzieci do aktywnego, wakacyjnego odpoczynku właśnie w otoczeniu  Zamku Królewskiego - Pomnika Historii.
 

Serdecznie zapraszamy
Maria Reif
Fundacja ART.
e-mail: maria.reif@wp.pl

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.