polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Akademii Sztuk Dawnych - ARS AURO PRIOR

Gimnazjaliści i Licealiści!

Zapraszamy do udziału w Akademii Sztuk Dawnych organizowanej latem 2010 r. przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy, Zamek Królewski oraz Fundację ART.


Zajęcia będą się odbywać w Zamku Królewskim w Warszawie.
Rozpoczynać je będziemy o 10.00 a kończyć ok. godz. 13.00.


Akademia Sztuk Dawnych Ars Auro Prior*  - to tygodniowy cykl wykładów i warsztatów adresowanych do młodzieży o zainteresowaniach z zakresu historii sztuki i dziedzictwa narodowego. Chcemy w ten sposób, poszerzyć Waszą wiedzę dając szansę rozwoju i kształcenia zainteresowań sztuką i kulturą.
 

W akademicki i niestandardowy sposób, przeprowadzimy dwa tygodniowe cykle
w terminach: 5-9 lipca oraz 2-6 sierpnia.


Każdy cykl zawiera następujące tematy:


1. Czy Cezar był w Warszawie - od antyku do klasycyzmu.
2. Od bitwy pod Grunwaldem do Hołdu Pruskiego – gotyk i renesans
3. Między Warszawą a Dreznem - o sztuce baroku
4. W kontuszu i w peruce – o duchu oświecenia
5. Jak mistrz Canaletto odbudował Warszawę czyli o niszczeniu i naprawianiu.


Zajęcia poprowadzi kustosz Zamku Królewskiego w Warszawie Daniel Artymowski kierownik Pracowni Działań Muzealnych.


Program składać się będzie z dwóch części: wykładu w tym filmy, slajdy, prezentacje multimedialne oraz zajęć ćwiczeniowych, warsztatowych bezpośrednio na ekspozycji wystawowej Zamku Królewskiego.


Każdy dzień Akademii Sztuk Dawnych będzie miał inny temat, tak abyście przez pięć dni mogli poznać i zobaczyć główne style i gatunki sztuki oraz poprzez część warsztatową znaleźć je, określić i scharakteryzować bezpośrednio w salach wystawowych Zamku Królewskiego. W ten sposób poznacie kulturę i sztukę nie tylko polską ale i europejską.


Zajęcia dla Was są bezpłatne!!!!


W projekcie Akademia Sztuk Dawnych weźmie udział do 80 słuchaczy w jednym semestrze / semestr lipcowy 80 osób i semestr sierpniowy 80 osób/ zapisy poprzez zgłoszenia mailowe na adres: maria.reif@wp.pl.


Zapraszamy bo wiemy, że ARS AURO PRIOR!


Maria Reif
Fundacja ART

 

--------------------------------------

* - Ars Auro Prior -  "sztuka cenniejsza niż złoto"

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.