polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

„a Capella” – program muzyczno – edukacyjny

Dziękujemy Fundacji ORANGE za pomoc w realizacji programu skierowanego do dzieci przewlekle chorych przebywających w warszawskich szpitalach.


„a Capella”
- to program muzyczno – edukacyjny o charakterze rozrywkowym, w którym dzieci poznają różnorodność stylu i charakteru chóralnego śpiewu. Oprócz prezentacji muzycznej przekażemy dzieciom treść dydaktyczną zawierającą informacje o sposobach śpiewania, tonacjach, technikach wykonywania utworów muzycznych. Repertuar programu będzie więc zróżnicowany i oparty na utworach pokazujących kunszt sztuki wokalnej.
 

Rozpoczniemy od najbardziej znanej pieśni polskich rycerzy Bogarodzicy przenosząc naszych słuchaczy wprost na pole Grunwaldu. Chór zaśpiewa tą pieśń jednogłosowo w charakterze średniowiecznych pieśni sakralnych.
 

Dzieci w programie usłyszą także chorał gregoriański, pieśni żołnierskie ale i szlagiery muzyki rozrywkowej. Te perełki muzyczne dają ogromne możliwości aranżacyjne stąd jedną z nich zaprezentujemy na rockowo.
Zmieniając charakter koncertu zabierzemy dzieci w podróż statkiem aby zaprezentować  polskie szanty.  Ale to nie koniec niespodzianek, gdyż przygotujemy specjalny konkurs na muzyczne zgadywanki. Za pomocą różnych technik śpiewu chóralnego np. mormoranda czy naśladowania dźwięków instrumentów pokażemy jak wielkie możliwości daje ludzki głos. Mamy nadzieję, że podczas całego programu dzieci będą się z nami świetnie bawić a może odkryją u siebie  zdolności wokalne?
Zakończymy nasz program wspólnym „gazetowym” rapem. Nasz chórmistrz poprowadzi do śpiewu wszystkie dzieci mamy nadzieję, że wśród nich odkryjemy wspaniałe talenty muzyczne..
 


Program „a Capella”


- utwory wykonywane a capella:
 
 

1. Bogurodzica
2. Chorał gregoriański
3. Kanon "Panie Janie"
4. Przybyli ulani pod okienko
5. Swing low- negro spirituals
6. Down by the river side-negro spirituals
7. Miś Uszatek na bas i falset 

 

- utwory z podkładem muzycznym:

8. Wiązanka West Side Story
9. Gdy nas zbudzi kiedyś trąbka, marszowa wojskowa
10.Rock and roll "Trickle Trickle


Scenariusz i reżyseria Maria Reif

 

Serdecznie pozdrawiamy
Maria Reif
Fundacja ART.
Tel. 607 139 310, fundacjaART.reif@gmail.comJeszcze raz serdecznie dziękujemy Fundacji ORANGE za pomoc w realizacji programu skierowanego do dzieci przewlekle chorych przebywających w warszawskich szpitalach.
 

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 243156 odwiedzin na stronie ::.