polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

„Czekamy na Chopina – Paryż” - Warszawa, 13.06. o godz. 17.30

„Czekamy na Chopina – Paryż” - to interdyscyplinarne  plenerowe widowisko, oparte na faktach z życia Fryderyka Chopina na emigracji. Widowisko jest drugą częścią zrealizowanego w 2009 roku spektaklu „Czekamy na Chopina” (warszawska część życia Fryderyka Chopina).


13 czerwca 2010 r. o godz. 17.30 zapraszamy Państwa
na krużganki Kościoła NMP Matki Kościoła przy ul. Domaniewskiej 20
- wstęp wolny!


Projekt jest widowiskiem w formie plenerowego happeningu muzyczno - literackiego. Przedstawimy publiczności salonu Chopinów w Warszawie: jego rodziców, rodzeństwo jak i salon w Paryżu oraz jego zagranicznych przyjaciół: Franciszka Liszta, Georg Sand, Eugene Delacroix.


Scenariusz scen aktorskich opartych na faktach, pokazuje oszałamiającą karierę młodego wirtuoza w Paryżu, gdzie po zaledwie kilkunastu miesiącach był  ulubieńcem najznakomitszych salonów.
W naszym widowisku o Chopinie nie będzie Chopina, ale będzie muzyka jaką skomponował w tym okresie, korespondencja oraz wspomnienia ludzi mu bliskich. Przedstawimy Go za pomocą dźwięków jego utworów i słów jakie sam napisał. Sceny będą ułożone chronologicznie podobnie jak utwory, które będziemy grać. Wybierzemy z paryskiego życia Chopina ważne dla niego wydarzenia. Ale przede wszystkim położymy nacisk na pokazanie Fryderyka - Człowieka jego charakteru, zalet, wad, pasji. Podejmiemy próbę zobaczenia poprzez napisaną w tym okresie muzykę wnętrza jego duszy.


Widowisko animować będzie narrator, który czytając listy i fragmenty artykułów oraz recenzji prowadzić będzie akcję przedstawienia. Taka konstrukcja widowiska, pozwoli nam przeplatać sceny aktorskie z narracją – komentującą wydarzenia toczące się w Warszawie i w Paryżu.


Materiały do  konstrukcji scenariusza widowiska oprzemy na bibliografii Chopina.


O opiekę muzyczną i merytoryczną spektaklu - profesor Jerzy Sterczyński dziekan  Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów z UMFC.
Scenariusz i reżyseria – Maria Reif.


Nasze widowisko skończymy recitalem fortepianowym, na który złożą się utwory napisane przez Chopina na emigracji.


Serdecznie zapraszamy Wstęp wolny !!!

Projekt sfinansowany ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.


Maria Reif
Fundacja ART
kontakt. Maria Reif 607 139 310
fundacjaart.reif@gmail.com
maria.reif@wp.pl


 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.