polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

15.05. - NOC MUZEÓW 2010 - „Czekamy na Chopina” na tarasie...

...Płacu Ostrogskich.

 

15 maja 2010 roku, od godz. 19.00 na tarasie Muzeum Chopina (Muzeum Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 1  - Pałac Ostrogskich) rozbrzmiewać będzie muzyka Fryderyka Chopina. Część narracyjna zostanie przygotowana tak, aby pokazać Fryderyka Chopina człowieka - jego poczucie humoru, wspaniałą wyobraźnie, lekki styl opisu, stosunek do ludzi mu współczesnych.


Działania te poprowadzą pianista i aktor. Kolejnym prezentacjom towarzyszyć będą  przygotowane specjalne efekty dźwiękowe, które w naszym widowisku mają za cel wspieranie nastroju czytanych tekstów.
 

Prezentacje opierać się będą na następujących tematach:
 

- 19:00 Imć Chopinostwu 

- 20:00 Westchnienie

- 21:00 Tęskno mi

- 22:00 Szara godzina

- 23:00 Oczy błękitne

- 24:00 Gablota wspomnień

- 1:00 Cienie pamięci

- 2:00 Czarna sala 

- 2:30 Kołysanka dla Warszawy

 

 


Działania w tej przestrzeni przy nowo odrestaurowanym Muzeum Fryderyka Chopina uatrakcyjnią oczekiwanie dużej ilości publiczności na wejście do Muzeum oraz przybliżą warszawiakom postać kompozytora.

 

Maria Reif
Fundacja ART.
tel. 0 607 139 310

www.fundacjaart.free.art.pl 
mail.fundacjaart.reif@gmail.com



Projekt finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

 

 

 

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.