polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

15.05. - NOC MUZEÓW 2010 - Koncert f – moll dla Ciebie

W związku z Jubileuszowym Rokiem Fryderyka Chopina, w Noc Muzeów - 15 maja 2010 r. o godz. 23.00, zaprezentujemy w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego Koncertu f – moll dla Ciebie. Noc Muzeów to dzień wyjątkowy, z tej okazji Zamek Królewski w Warszawie odwiedza ok. 8 tys. osób.


Koncert  f-moll dla Ciebie zagra  Camerata Vistula  przy fortepianie zasiądzie prof. Jerzy Sterczyński (dziekan Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów). Będzie to niezwykła okazja, aby w tej niezwykłej przestrzeni zagrać jeden z najpiękniejszych koncertów Fryderyka Chopina promując nie tylko Warszawę – ukochane miasto kompozytora i Noc Muzeów ale także Uniwersytet Muzyczny Jego imienia.


W składzie Koncertu f- moll Cameraty Vistuli zagrają znakomici muzycy profesorowie i pedagodzy UMFC: Andrzej Wróbel, Andrzej Gębski, Grzegorz Chmielewski oraz Wojciech Proniewicz.


W ten sposób, utwór zostanie zagrany tak, jak próbował go sam Fryderyk Chopin opisując to w liście „Próbowałem zeszłej środy mój Koncert w kwartecie. Kontent byłem, ale nie bardzo — mówią ludzie, że ostatni finał najładniejszy (bo najzrozumialszy) - czytaj kwintetem, bo Chopin grał na fortepianie.


Tematem głównym tego muzycznego wydarzenia będzie miłość, stąd dedykacja w tytule Koncert f - moll dla Ciebie - czyli dla każdego, kto 15 maja przyjdzie do Arkad Kubickiego.
 

Głównym punktem programu Koncert f - moll dla Ciebie  będzie oczywiście muzyka Fryderyka Chopina i jego genialne dzieło. Jednak nie tylko z muzyki składać się będzie nasz program. Na preludium koncertu  złożą się wspaniałe listy miłosne Fryderyka, które niezbicie świadczą o tym, że uczucie miłości / a o nim jest ten wielki koncert /, może stworzyć najznakomitsze dzieła, zwłaszcza jeżeli po jednej stronie jest geniusz a po drugiej jego miłosne marzenie, pragnienie, natchnienie…
 

Koncert odbędzie się o godz. 23.00. Wstęp wolny!


Jesteśmy przekonani, że każdy dzień jest wart posłuchania muzyki Fryderyka Chopina.


Koncert finansuje Miasto st. Warszawa Biuro Promocji.

 

 

 



 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 212825 odwiedzin na stronie ::.