polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności

ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Obejrzyj raz jeszcze materiały opublikowane dotychczas w dziale "Aktualności" naszej witryny...

 

Wesołych Świąt

Ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a także kolorowych spotkań z budzącą się do życia przyrodą (aby ciepło na stałe już nam zagościło ;). Zdrowia, szczęścia, humoru…
 

Warsztaty "TAI CHI nad Wisłą"

Warsztaty "TAI CHI nad Wisłą" to zajęcia adresowane do wszystkich, którzy chcą znaleźć formę rekreacji, która zostanie z nimi na zawsze. O relaks i wyciszenie w naszym pięknym i szybkim mieście jest trudno. A bardzo tego potrzebujemy, dlatego znakomici instruktorzy TAI CHI , od podstaw będą uczyli ruchów tej sztuki nad Wisłą, aby jak najwięcej osób mogło korzystać z odpoczynku i ruchu, który uzdrawia cały organizm. Mimo, że TAI CHI wywodzi się z walki, to dzisiejszy zeuropeizowany styl, który zaproponujemy mieszańcom stolicy...
 

"PAWIAK' 44” | 28.07.2023 godz. 12.00. dziedziniec Muzeum Więzienia Pawiak

PAWIAK' 44” to coroczna uroczystość upamiętniająca tragiczną likwidację Więzienia Pawiak w przeddzień wybuchu Powstania Warszawskiego. CELEM programu jest upamiętnienie tego wstrząsającego wydarzenia oraz ofiar tej okrutnej niemieckiej zbrodni. Uroczystość oddania hołdu odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Więzienia Pawiak 28 lipca o godz. 12.00.
 

"KRÓLEWSKIE SPACERY... w drodze do GWIAZD" XV edycja - Lato w Mieście 2023

KRÓLEWSKIE SPACERY... w drodze do GWIAZD ‐ XV edycja to program dający możliwość rozwoju zainteresowań i uzdolnień dzieci w działaniach: edukacyjnych, kulturalnych, artystycznych i rekreacyjnych w ramach warszawskiego programu Lato w Mieście 2023.
 

"LEĆ ORLE BIAŁY" piknik rodzinny 17 czerwca 2023

Zapraszamy na piknik rodzinny "LEĆ ORLE BIAŁY" realizowany w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy w Parku Czechowickim 17 czerwca 2023 od godz. 11.00 do 15.00. Celem spotkania jest przedstawienie historii ustanowienia polskich symboli narodowym, ich znaczenia oraz więzi jaką mamy z ważnymi znakami naszego kraju. Inspiracją jest pieśń patriotyczna, którą powstała podczas wybuchu Powstania Wielkopolskiego „Leć Orle Biały”. Piknik będzie wspólnymi działaniami plenerowymi animatorów, historyków z publicznością ‐ rodzinami z dziećmi.
 

"PIKNIK RODZINNY - Konstytucja 3 Maja " do Parku Górczewska – Amfiteatr 3.05.2023 | godz. 15.00.

Zapraszamy na "PIKNIK RODZINNY - Konstytucja 3 Maja " do Parku Górczewska – Amfiteatr 3 maja 2023 od godz. 15.00. Piknik muzyczno - historyczny będzie wydarzeniem, na które zapraszamy szerokie grono mieszkańców Bemowa, zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorosłych. Święto Konstytucji 3 Maja, jako dzień wolny od pracy jest doskonałym czasem, aby ...
 

"SENIOR W ŚRÓDMIEŚCIU" - WYCIECZKI INTEGRACYJNE TECHNIKĄ NORDIC WALKING 2023 ROK


Serdecznie zapraszamy Seniorów na aktywne spotkania z historią Dzielnicy Śródmieście. Zajęcia rozpoczynają się zawsze o godz. 12.30. Projekt finansuje dzielnica Śródmieście. ZALECAMY STRÓJ SPORTOWY! MOŻLIWOŚĆ BEZPŁATNEGO WYPOŻYCZENIA KIJÓW.
 

"URSYNOWSKIE SPACERY HISTORYCZNE - TECHNIKĄ NORDIC WALKING" - 2023

Serdecznie zapraszamy Seniorów Dzielnicy Ursynów na spotkania z historią Dzielnicy Ursynów połączone z nauką chodzenia techniką nordic walking. Zajęcia rozpoczynają się zawsze o godz. 12.30. Projekt współfinansuje dzielnica Ursynów. UDZIAŁ BEZPŁATNY! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.
 

Program "TROPAMI HISTORII I SZTUKI" XII edycja - 2023

Serdecznie zapraszamy na program "TROPAMI HISTORII I SZTUKI" XII edycja - programu adresowanego do Seniorów Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Projekt realizować będziemy w dwóch częściach kwiecień – czerwiec oraz wrzesień- grudzień. Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona do 25 os. Niezbędna jest rezerwacja u koordynatora programu.
 

Podziękowanie!

Otrzymaliśmy niezwykle miły list, podziękowanie za współpracę w 2022 roku, od Pani Małgorzaty Pacheckiej Wójta Gminy Michałowice. My także dziękujemy Gminie Michałowice za możliwość pracy na rzecz jej mieszkańców.
 

Wesołych Świąt!

Składamy serdecznie życzenia zdrowia i sił wszystkim Kombatantom, niech ten świąteczny czas będzie dla Państwa pełen radości i rodzinnego ciepła.

Współpracownicy i wolontariusze Fundacji ART
 

"ROLA I FUNKCJE SENATU" - bezpłatne warsztaty dla młodzieży szkół ponadpodstawowych w siedzibie Senatu RP.

Zapraszamy do rezerwacji terminów! Warsztaty „ROLA I FUNKCJE SENATU” są adresowane do młodzieży z warszawskich szkół ponadpodstawowych. Zajęcia będą odbywały się w siedzibie Senatu przy ul. Wiejskiej 6. W związku z setną rocznicą pierwszego ...
 

Dni Pamięci Pawiaka 2022 - inscenizacja

Inscenizacja "Zatrzymaj się i patrz". Zapraszamy do obejrzenia materiału. Inscenizacja w ramach obchodów Dni Pamięci Pawiaka 2022.
 

Zapraszamy mieszkańców Śródmieścia! CARDIO NORDIC WALKING „AKTYWNIE W ŚRÓDMIEŚCIU – warsztaty sportowe”

CARDIO NORDIC WALKING „AKTYWNIE W ŚRÓDMIEŚCIU – warsztaty sportowe”. Miejsce spotkania grupy: Pomnik F. Chopina w Łazienkach Królewskich. startujemy o 12.30. Projekt finansuje m.st. Warszawa.
 

Zapraszamy mieszkańców Śródmieścia! ZUMBA fitness dla dorosłych „AKTYWNIE W ŚRÓDMIEŚCIU - warsztaty sportowe”

ZUMBA fitness dla dorosłych „AKTYWNIE W ŚRÓDMIEŚCIU - warsztaty sportowe”. Udział bezpłatny. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 211, ul. Smolna 30 Warszawa. Projekt finansuje m.st. Warszawa.
 

KRÓLEWSKIE SPACERY... na szlaku wielu kultur - Lato w Mieście 2022

KRÓLEWSKIE SPACERY... na szlaku wielu kultur to program dający możliwość rozwoju zainteresowań i uzdolnień dzieci w działaniach: edukacyjnych, kulturalnych, artystycznych i rekreacyjnych w ramach warszawskiego programu Lato w Mieście 2022. Adresujemy projekt do grup dzieci z wakacyjnych placówek oraz ze szkół podstawowych /od I klasy do IV klasy/ dyżurujących w wakacje.
 

"Jan III pod Wiedniem”- happening muzyczno-historyczny - 11.09.2022


11 września 2022 o godz. 14 w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy. Szanowni Państwo zapraszamy na happening. „Jan III pod Wiedniem” to uroczystość z oprawą muzyczno - historyczną dla uczczenia rocznicy Bitwy pod Wiedniem w formie prezentacji kopii obrazu Jana Matejki pod tym samym tytułem z towarzyszeniem kameralnego zespołu muzycznego / muzyka dawna kozacko- tatarska / oraz kustosza Zamku Królewskiego.
 

"PAWIAK' 44”- 28.07.2022 g. 15.00 - uroczystości upamiętniające tragiczną likwidację Więzienia Pawiak

PAWIAK' 44” to uroczystości dla upamiętnienia tragicznej likwidacji Więzienia Pawiak w przeddzień wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość jaką zorganizujemy na dziedzińcu Muzeum Więzienia Pawiaka 28 lipca 2022 o godz. 15.00, ma oddać cześć i hołd Bohaterom Pawiaka...
 

Noc Muzeów - 14.05.2022 - "TEMU, KTÓRY PRZYJDZIE - czyli NOC z dedykacją "


Zapraszamy na NOC MUZEUM w Muzeum Więzienia Pawiak. 2022 jest rokiem Tadeusza Gajcego, poety z pokolenia Kolumbów, który obok Krzysztofa Kamila Baczyńskim utworami dokumentuje okres II wojny światowej wyraziście i bardzo emocjonalnie...
 

Walc dla Ukrainy | Patrycja Betley - Zobacz!


Patrycja Betley: To dla mnie i dla wielu osób bardzo trudny czas. Wiem, że jedynym sposobem na wyrażenie tego co czuję jest muzyka…. „Waltz for Ukraine” dedykuję właśnie Ukrainie! Jestem z Wami całą sobą.
 

Konkurs LEM czyli „Leniwe Elementy Materii”


Czy wiecie, że… Stanisław LEM polski pisarz przewidział już 70 lat temu, że ludzie będą się posługiwali tabletami i e-bookami a także smartfonami? Nazywał je: optonami, lektonami, trionsandami, fantomatonami a napisał o tym w powieści „Powrót z gwiazd” w 1961 r. Także on jako pierwszy napisał o internecie w latach 50-tych ubiegłego wieku. Twierdził, że powstanie taka sieć w „Dialogach”, czyli w zbiorze esejów filozoficznych...
 

PARK KULTURY 2021 - 12-19-26 września 2021!

ZAPRASZAMY! PARK KULTURY powstał z połączenia miejsca przyjaznego rodzinie czyli – PARK-u oraz zadania, które chcemy wykonać w tym miejscu, czyli - KULTURY. PARK KULTURY -  przedstawienia, koncerty, warsztaty i gry terenowe dla rodzin Dzielnicy Ursus, aby urozmaicić spędzanie wolnego czasu w pięknych rekreacyjnych miejscach z EDUKACJĄ  KULTURALNĄ
 

PIEŚŃ O KRAHELSKIEJ - film-teledysk

PIEŚŃ O KRAHELSKIEJ - film-teledysk, będzie trwałym i dostępnym śladem pamięci po utalentowanej poetce i sanitariuszce Powstania Warszawskiego - Krystynie Krahelskiej. Niestety o Krahelskiej nawet przewodnicy warszawscy już nie wspominają nawet w kontekście postumentu na warszawskich bulwarach.
 

PAWIAK ’44 – PAMIĘTAMY | 29 lipca 2021!

Muzeum Więzienia Pawiak filia Muzeum Niepodległości oraz Fundacja ART. zapraszają 29 lipca o 17.00 do wzięcia udziału w 77 rocznicy uczczenia ofiar likwidacji największego niemieckiego więzienia na terenie Polski...
 

"Biblioteka na walizkach" - nowy program!

„Biblioteka na walizkach” i „A MY CZYTAMY…” zapraszają programy kulturalno- edukacyjne od 15.00 do 17.00 jesteśmy do Państwa dyspozycji . PRAGA PÓŁNOC - WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ - 10.07 - pl. Hallera; LETNIE KLIMATY - 24.07 - ul. Jagiellońska 47 E; WARSZAWSKIE DZIECI - 07.08 - pl. Hallera; TEATR NA KÓŁKACH - 21.08 - ul. Jagiellońska 47 E....
 

"KRÓLEWSKIE SPACERY... zabawy przyjemne i pożyteczne" - "Lato w Mieście 2021"

KRÓLEWSKIE SPACERY... zabawy przyjemne i pożyteczne to program dający możliwość rozwoju zainteresowań i uzdolnień dzieci w działaniach: edukacyjnych, kulturalnych, artystycznych i rekreacyjnych w ramach warszawskiego programu "Lato w Mieście 2021". Adresujemy projekt do grup dzieci z wakacyjnych placówek oraz ze szkół podstawowych /od I klasy do IV klasy/ dyżurujących w wakacje. Program "KRÓLEWSKIE SPACERY..." w 2021 r. to XIII edycja działań w ramach "Lata w Mieście" w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego...
 

A my czytamy! TEATR NA KÓŁKACH - Włochy - 2021

W GODZINACH 15.00-17.00 SPOTKAJMY SIĘ PRZY PLACACH ZABAW we Włochach. ZAPRASZAMY! 29.05 - Park Kombatantów 05.06 - Park Marka Kotańskiego 19.06 - Ogrody Kosmosu 03.07 - Park Marka Kotańskiego 17.07 - Park Kombatantów 31.07 - Park Marka Kotańskiego....
 

10.10.2020 - SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI, SKARB KRÓLEWICZA spotkanie pt. Legendy, legendy...


Zamek Królewski w Warszawie zaprasza dzieci w wieku 5-7 lat na spotkanie z cyklu SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI, SKARB KRÓLEWICZA czyli bajeczki z zamkowej półeczki pt. Legendy, legendy... W sobotę 10 października 2020 r. o godz. 10.00 i 12.00 . W programie: - przedstawienie muzyczno-taneczne "O szkaradzie, która zamieniała ludzi w kamień i o rodzeństwie, które niczego się nie bało" - tematyczna wycieczka po podziemiach Zamku królewskiego ...
 

Zapraszamy na koncert pt. "RADUJE SIĘ SERCE, RADUJE SIĘ DUSZA”

Muzeum Więzienia Pawiak oddział Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Fundacja ART w ramach programu AKCJA WIĘŹ serdecznie zapraszają na koncert pt. "RADUJE SIĘ SERCE, RADUJE SIĘ DUSZA” dla uczczenia 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 10 listopada 2019 r. (niedziela), godz. 16.00 w Muzeum Więzienia Pawiak przy ul. Dzielnej 24/26 w Warszawie.
 

II nagroda w konkursie Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2019 r.


Fundacja ART otrzymała II nagrodę w konkursie Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2019 r. za projekt "Pytam o Polskę - dyskusja dzieł XX wieku" przygotowany przez Marię Emilię Reif i Bożenę Pysiewicz.
 

Program „Parku Kultury 2020” w URSUSIE! 29.08; 5.09; 12.09; 19.09

Zapraszamy! „Parku Kultury 2020”, program promujący edukację kulturalną adresowany do mieszkańców Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Celem "Parku Kultury" jest budowanie zainteresowań kulturalnych a także wzmocnienie kontaktów rodzinnych, rówieśniczych, dobrosąsiedzkich poprzez działania z zakresu edukacji kulturalnej. Program będzie także integrował, dając płaszczyznę komunikacji pomiędzy twórcą i odbiorcą ...
 

Nominacja do nagrody WAWA BOHATEROM w 2019 r.


Fundacja ART, za program "AKCJA WIĘŹ" została nominowana do nagrody WAWA BOHATEROM w 2019 r.
W tym roku przyznano trzy równorzędne nagrody Statuetki WAWA BOHATEROM 2019. Wyróżnienia otrzymali: Ochotniczy Korpus Opiekuńczy PCK, Wojska Obrony Terytorialnej i Zespół Szkół Samochodowych i licealnych nr 2 w Warszawie. Gratulujemy!
 

Program „PAMIĘĆ OTWARTA NA JUTRO” - nowość!

Program „PAMIĘĆ OTWARTA NA JUTRO” jest adresowany do młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej uczącej się poza Warszawą. W programie z historii są lektury i tematy związane z II wojną światową. Chcemy poprzez ten program materiał podstawy programowej rozszerzyć i uzupełnić o wiedzę związaną z historią miejsca szczególnego dla utrwalania pamięci oraz walki i męczeństwa wielu polskich patriotów.
 

!!! Królewskie spacery... w zamkowych ogrodach - 2019 - Lato w Mieście!

„Królewskie spacery… w zamkowych ogrodach” – to już XI edycja wakacyjnego programu Fundacji ART. w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2019 dla grup dzieci z warszawskich placówek edukacyjnych pozostających podczas wakacji w Stolicy. Zapraszamy także, indywidualnych gości- dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami...
 

Spotkanie z cyklu PANI NUTKA I PRZYJACIELE pt.: Muzyczne rymowanki...

24 sierpnia (poniedziałek) o godz. 17:00, Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przy ul. Gawędziarzy 8, zaprasza dzieci w wieku 5-9 lat na muzyczne spotkanie z cyklu PANI NUTKA I PRZYJACIELE pt.: Muzyczne rymowanki...
 

„Królewskie spacery... drogą NAUK wszelakich” - 2020 - Lato w mieście

WSTĘP WOLNY! grupy rezerwują zajęcia i otrzymują potwierdzoną przez organizatora REZERWACJĘ. "KRÓLEWSKIE SPACERY… drogą NAUK wszelakich " to program dający możliwość rozwoju zainteresowań dzieci i młodzieży w działaniach edukacyjnych, artystycznych i rekreacyjnych w ramach Warszawskiego Programu "Lato w Mieście 2020".
 

"My CZYTAMY – teatr na kółkach” - MOKOTÓW 2020

My CZYTAMY – teatr na kółkach” jest aktywną formą wspierania edukacji kulturalnej międzypokoleniowej, której głównym beneficjentem są: dzieci, młodzież osoby dorosłe. Działamy na Mokotowie w IV Ogrodzie Jordanowskim, Parku Dreszera i na Polach Mokotowskich na placu zabaw w przestrzeni bezpiecznej i rekreacyjnej.
 

NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA! WESOŁYCH ŚWIĄT!

Wszystkim naszym Przyjaciołom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech niezwykły czas, jakim jest Boże Narodzenie oraz przyszły, 2022 rok, będą wolne od zmartwień i wszelkich problemów, a każdy dzień pełen radości i uśmiechu. Niech nowy rok będzie pełen sukcesów a poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia utrzymuje się przez cały rok.
 

"SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE" 2013 r.!

Najbliższe spotkanie: 19 listopada - „Miłość Ojczyzny dzisiaj – przykłady literackie” - prof. Ojciec Jacek Salij. Zapraszamy do Czytelni Naukowej nr VI przy ul. Ks. J. Chrościckiego 2 w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy...
 

CZYTELNIA NA KÓŁKACH URSYNÓW 2018!!!

Jesteśmy już w 8 dzielnicach Warszawy! Teraz czas na czytanie na Ursynowie! A MY CZYTAMY - CZYTELNIA NA KÓŁKACH URSYNÓW 2018! ZAPRASZAMY DZIECI I RODZICÓW DO WSPÓLNEJ ZABAWY. UDZIAŁ W WARSZTATACH BEZPŁATNY
 

„SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE” - 11 czerwca o 17.30...

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu
"Spotkania nie tylko literackie": 11 czerwca o 17.30
-„Dlaczego lubimy polski kabaret międzywojenny?
 

!!! SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI, SKARB KRÓLEWICZA...
"Myszka Franciszka"

W ramach programu "Szkatułki księżniczki..." zapraszamy dzieci i rodziców już 4 października 2014 r. o godz. 11.00 i 12.00 na zajęcia "Myszka Franciszka" - szczegóły na stronie www.zamek-krolewski.pl.
 

„SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE” - 21 maja o 17.30...

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu
"Spotkania nie tylko literackie":
21 maja o 17.30 - „Hieny i Lotosy”- starożytny Egipt w powieści.
 

SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI, SKARB KRÓLEWICZA - „Co w Zamku piszczy?”

Pracownia Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie zaprasza dzieci w wieku 3 – 6 lat w sobotę 23 lutego 2013 r. o godz. 11.00 lub 12.00 na Spotkanie z cyklu "Szkatułka księżniczki, skarb królewicza - Spotkania dla najmłodszych..." zatytułowane „Co w Zamku piszczy?”
 

SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI, SKARB KRÓLEWICZA...
„Myszka księcia Józefa”

Zapraszamy dzieci w wieku 3 – 6 lat do Zamku Królewskiego w Warszawie w niedzielę 10 listopada 2013 r. o godz. 11.00 lub 13.00 na Spotkanie z cyklu SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI, SKARB KRÓLEWICZA – SPOTKANIA DLA NAJMŁODSZYCH zatytułowane: „Myszka księcia Józefa”
 

SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI, SKARB KRÓLEWICZA
„Kominiarczyk za króla przebrany”

w sobotę 13 kwietnia 2013 r. o godz. 11.00 lub 13.00 do Zamku Królewskiego w Warszawie na spotkanie z cyklu: "Szkatułka księżniczki, skarb królewicza" zatytułowane „Kominiarczyk za króla przebrany”.

ZAPRASZAMY dzieci w wieku 3 – 6 lat
 

UWAGA! rozpoczynamy zajęcia dla gimnazjów i liceów.
„KANTATA O POWSTANIU STYCZNIOWYM”

„Kantata o Powstaniu Styczniowym” - program związany z wydarzeniami Powstania Styczniowego, losami Powstańców 1863 r. oraz ich znaczeniem dla Warszawy - w 150 rocznicę wybuchu Powstania. Zajęcia mają za zadanie pogłębić dojrzałość obywatelską i patriotyczną młodzieży ...
 

Gawędziarze nad Wisłą - NOWOŚĆ!

UWAGA!: Serdecznie zapraszam 12 grudnia (w sobotę) o 15.00, na "Spotkanie z choinką w ramach programu Gawędziarze nad Wisłą" tym razem świętujemy kolędowo gawędząc o polskich zwyczajach bożonarodzeniowych związanych z wodą w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Śródmieście przy ul. Świętojańskiej 5.
 

„SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE” - 19 marca 2013 r.

zapraszamy na: „Spotkania nie tylko literackie” program wykładów, które będą realizowane w 2013 roku w Czytelni Naukowej nr VI w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy przy ulicy Ks. J. Chrościckiego 2 o 17.30. Wstęp wolny.
 

:. CYKL: SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE 2019 - ZAPRASZAMY! .:


Czytelnia i Wypożyczalnia Naukowa nr VI Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy (ul. ks. J. Chrościckiego 2) zaprasza na spotkania z cyklu "Spotkania nie tylko literackie 2019".
 

:. KONCERTY!.:

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą koncertów organizowanych przez Fundację ART. ZAPRASZAMY!
 

„Sztuka w kontekście - Sienkiewicz a Matejko" - WARSZTATY!

„Sztuka w kontekście – Sienkiewicz a Matejko - warsztaty interpretacji dzieła” - program poprowadzimy w Muzeum Narodowym w Warszawie gdzie zobaczymy największe dzieła plastyczne największych polskich artystów. Te dzieła połączymy z literackimi korzystając z przestrzeni, która sama w sobie jest nasycona kontekstami historycznymi, teatralnymi i literackimi...
 

"Akcja WIĘŹ"- spotkanie z Janem Gliszczyńskim

25.05.2018 r. w ramach projektu "Akcja WIĘŹ", w Muzeum Więzienia Pawiak, odbyło się spotkanie z Janem Gliszczyńskim byłym więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku.
 

"Jedzie, jedzie na Kasztance - muzyką przez historię"


Projekt przygotowany dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, klas IV – VI. Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.
 

BAJKI PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW - NOWOŚĆ!


NOWOŚĆ! Zapraszamy rodziców na cykl warsztatów: BAJKI PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW. POPRZEZ SKARBY LITERATURY POZNAJ DZIECKO I SIEBIE. „Bajki uczą, bajki bawią i wychowują..." do Przedszkola nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie...
 

KALENDARZ SPOTKAŃ 2018 (PZBWPHWiOK)


Polski Związek Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych Oddział Okręgowy w Warszawie - KALENDARZ SPOTKAŃ CZŁONKÓW ODDZIAŁU WARSZAWA NA ROK 2018.
 

Nominacja do Nagrody TVP 3 WaWA BohateromFundacja ART dostała wyróżnienie - Nominację do Nagrody TVP 3 WaWA Bohaterom. Serdecznie dziękujemy - Fundacja ART!
 

SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI, SKARB KRÓLEWICZA - nowe spotkania!

Najbliższe spotkanie : 8 grudnia 2018 - Opowieści Pana Hoffmana, czyli niezwykłe przygody w noc wigilijną.
Zajęcia SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI SKARB KRÓLEWICZA w Zamku Królewskim w Warszawie serdecznie - październik - grudzień 2018 r. - zapraszamy! Zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
 

SZLAKIEM NIEPODLEGŁOŚCI - WARSZAWSKIE SPACERY Z NORDIC WALKING DLA SENIORÓW

Program dla seniorów. Pierwszy spacer: 21 września 2018, godz. 12.00 - PLAC PIŁSUDSKIEGO I WSPOMNIENIE O PAŁACU SASKIM - „Jak tam, Panie Marszałku?." Zabudowania wojskowe kiedyś i dziś. /zbiórka przy Grobie Nieznanego Żołnierza/
 

„Gadające pomniki Warszawy” - questing varsavianistyczny - klasy IV- VI

„Gadające pomniki Warszawy” to program varsavianistyczny związany z historią, literaturą i tradycją oraz z bohaterami narodowymi, których pomniki znajdują się na trakcie spacerowym Krakowskiego Przedmieścia i Starówki. Wybraliśmy uczniom obiekty ważne dla dziedzictwa naszego miasta i Ojczyzny. Są to także punkty ...
 

„PANI I NUTKA I PRZYJACIELE” 2019 - ZAPRASZAMY 14 MARCA o 17.00

Czym jest perkusja, jakie mamy instrumenty perkusyjne – większe: wibrafon, werbel, kotły i te mniejsze jak np. marimba. Jaką rolę pełnią w orkiestrach. Czy są czy "przeszkadzajki perkusyjne" - co możemy nimi zobrazować w muzyce. Czy wibrafon może grać sam? Naszym gościem będzie MICHAŁ BATOR. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5 - 8 lat na spotkania i warsztaty. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy ul. Gawędziarzy 8.
 

„WARSZAWSKA EKO - grajka" - zapraszamy do rezerwacji zajęć!

„WARSZAWSKA EKO - grajka" to warsztaty z zakresu edukacji ekologiczno-wiślanej adresowane do dzieci klas 0-III ze szkół podstawowych stolicy. Zajęcia odbywać się będą w szkołach / klasach / w ramach zajęć lekcyjnych i będą uzupełnieniem zajęć programowych o ochronie środowiska w nauczaniu wczesnoszkolnym zintegrowanym... ZAJĘCIA BEZPŁATNE!
 

„Włosi w Warszawie – mapowanie” - zgłoszenia!

Serdecznie zapraszamy w imieniu Urzędu Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy, Biblioteki Publicznej Dzielnicy Włochy oraz Fundacji ART. na program edukacji- kulturalnej adresowany do uczniów klas V- VI pn. „Włosi w Warszawie – mapowanie”. Nasz program varsavianistyczny związany jest z kulturą, historią i tradycją Dzielnicy Włochy ...
 

"Akcja WIĘŹ" - SPOTKANIE OPŁATKOWE Z KOMBATANTAMI - 8.12.2016


ZAPRASZAMY na SPOTKANIE OPŁATKOWE, w czwartek, 8 grudnia 2016 r. o godz. 12.00
do Muzeum Niepodległości w Warszawie, Aleja Solidarności 62. W programie poczęstunek i wspólne kolędowanie.
 

"Akcja WIĘŹ"- spotkanie międzypokoleniowe - 19.02.2018


19.02.2018 w ramach projektu "Akcja WIĘŹ", w Muzeum Więzienia Pawiak, odbyło się spotkanie międzypokoleniowe - młodzież - kombatanci.
 

"Akcja Więź" spotkanie z Kombatantem

W ramach Akcji Więź, 16 października 2018 r. w Muzeum Więzienia Pawiak, odbyło się spotkanie z Kombatantem, Panem Leszkiem Zabłockim.
 

"Spotkania nie tylko literackie" - z Teresą Lipowską

18 października 2018 r. o godz. 17.30 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, w Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI, odbyło się kolejne "Spotkania nie tylko literackie". Tym razem gościliśmy panią Teresę Lipowską - aktorkę i współautorkę książki „Nad rodzinnym albumem”.
 

"TARCZA" - zajęcia z zakresu prewencji dla uczniów

Zajęcia z zakresu prewencji dla uczniów szkół ponadpodstawowych. TARCZA to program, który ma dostarczyć wiedzy i nauczyć prawidłowych zachowań w sytuacjach nadzwyczajnych, które jak widać po codziennych doniesieniach medialnych są powszechne i mogą się zdarzyć….
 

"URSYNÓW 60+" - IV EDYCJA - 2018 (IX-XII)

Najbliższe spotkanie: 13 listopada 2018 r.
Zapraszamy seniorów dzielnicy Ursynów na IV. edycję wykładów, warsztatów i zajęć taneczno - relaksacyjnych "URSYNÓW 60+". Miejsce: WARSZAWSKA SZKOŁA REKLAMY, UL. STEFANA SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO 3
 

"WEŹ TO SPOSOBEM" - warsztaty technik pamięci dla klas IV - VII szkół podstawowych.

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA SZKÓŁ i KLAS. Trening pamięci to świetna zabawa i jednocześnie inwestycja w siebie. Patrząc na badania uczniów, czy kursantów, którzy taki trening zastosowali i stale pracują nad swoją pamięcią widać, że bardzo dobre wyniki są możliwe i osiągalne. Poprzez te warsztaty chcemy pomóc uczniom zdolnym ale także tym...
 

"Widoki na WYZWOLENIE "- na styku sztuki i idei - ćwiczenia dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA SZKÓŁ i KLAS. Odrodzona WOLNOŚĆ, która wraz z końcem I wojny światowej w 1918 dała możliwość zbudowania NIEPODLEGŁOŚCI Polski, dała też szansę w sztuce XX wieku na budowanie wielu poziomów pozwalających na ścieranie się i poszukiwanie nowych "Widoków na WYZWOLENIE": Ojczyzny - Sztuki - Artysty - Człowieka....
 

A MY C7YTAMY! czytelnia na kółkach - kto ty jesteś?

Zarząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy zaprasza na A MY C7YTAMY! czytelnia na kółkach - kto ty jesteś? 3, 10, 24 czerwca 8, 22 lipca oraz 12 sierpnia godz. 11.00-13.00 Park Górczewska — plac zabaw. Projekt finansuje m.st. Warszawa
 

AKCJA WIĘŹ - TERMINARZ DZIAŁAŃ IX - XII 2018


Terminarz działań w Muzeum Więzienia Pawiak, ul. Dzielna 24/26, Warszawa - w ramach programu „Akcja Więź” od września do grudnia 2018.

Terminy działań: SPOTKANIA MIĘDZYPOKOLENIOWE - ŚWIADEK HISTORII I MŁODZIEŻ, SPOTKANIE WIGILIJNE, SPOTKANIE WEWNĘTRZNE KOMBATANTÓW, Szkolenia Dla Wolontariuszy
 

AKCJA WIĘŹ - szkolenie wolontariuszy

W ramach Akcji Więź, 4 czerwca 2018 r. odbyło się szkolenie wolontariuszy z pomocy osobie niepełnosprawnej.
 

Akademia Sztuk Dawnych 2018 - Lato w Mieście 2018 - zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Akademia Sztuk Dawnych 2018: "W świecie rozumu. Stanisław August i jego Oświecenie." w powiązaniu z wystawą Marcello Bacciarelli (1731-1818). Najpiękniejsze portrety." 16-20 lipca 2018 r. godz. 10.00-13.00, zbiórka pałac Pod Blachą
 

CZYTELNIA NA KÓŁKACH 2018 (WARSZAWA)

Czekamy na was na warszawskich placach zabaw dla dzieci. Będziemy czytać książki, bawić się, rysować i animować. Zapraszamy wszystkich miłośników ciekawych opowieści! …
 

Dialogi o NIEPODLEGŁEJ… - dla szkół ponadpodstawowych

„Dialogi o NIEPODLEGŁEJ - patriotyzm w świadomości młodych warszawiaków” będzie projektem wpisującym się w edukację: historyczną, patriotyczną i obywatelską. Poprzez wiedzę z wydarzeń związanych z historią Polaków w latach 1914-1944, chcemy przeanalizować, co oznaczał patriotyzm w życiu naszych przodków, poczynając od młodych Legionistów, a kończąc na Powstańcach warszawskich – JAKIE BYŁY WZORCE WYCHOWAWCZE, które tak silnie związały młode pokolenie z Ojczyzną, dając tak liczne przykłady postaw wzorcowo patriotycznych i heroicznych.
 

Flashmob na Ursynowie.


Flashmob na Ursynowie. 23 września 2018 r., na święto Patrona Warszawy Błogosławionego Władysława z Gielniowa, zaprosiliśmy Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 

Kalejdoskop Edukacyjny

Braliśmy udział w Kalejdoskopie Edukacyjnym / 27.05 w Parku Bródnowskim /organizowanym przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy było SUPER! a oto dowody
 

Królewskie spacery... szlakiem ORŁA BIAŁEGO - LATO W MIEŚCIE - dla uczniów szkół podstawowych

„Królewskie spacery... szlakiem ORŁA BIAŁEGO” 2018" - oferta dla uczniów warszawskich szkół podstawowych, WSTĘP WOLNY ! po wykonaniu potwierdzonej REZERWACJI! To już X edycja wakacyjnego programu Fundacji ART. w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2018 ...
 

Międzynarodowy Dzień Ofiar niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych


Akcja Więź - udział w uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Ofiar niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych 14 czerwca 2018.
 

PANI NUTKA I PRZYJACIELE - 2018 - NOWA EDYCJA!

Najbliższe spotkanie: 22 listopada 2018 r.
Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5 - 8 lat na spotkania i warsztaty plastyczne. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy ul. Gawędziarzy 8.
 

PARADA PADEREWSKIEGO - "100 kroków do Niepodległości"


9.06.2018 r. zapraszamy na: PARADĘ PADEREWSKIEGO - "100 kroków do Niepodległości" - Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy.
 

Spotkanie opłatkowe dla Kombatantów

Zapraszamy Kombatantów, na spotkanie opłatkowe w poniedziałek, 13 grudnia 2018 r., godz. 11.00 w Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich - ul. Nowolipie 22, Warszawa. W programie poczęstunek i wspólne kolędowanie www.fundacjaARTfreeart.pl
 

TANECZNYM KROKIEM 2018 - III Edycja - WARSZTATY DLA SENIORÓW

Najbliższe spotkanie: 7, 28 listopada 2018 r.
WARSZTATY AKTYWIZACJI RUCHOWEJ SENIORÓW. Zapraszamy Seniorów Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy! Program obejmuje kurs tańców latynoamerykańskich oraz zajęcia rekreacyjno-sportowe. Miejsce: SZKOŁA TAŃCA LATIN GROOVE - Wybrzeże Kościuszkowskie 21a, Warszawa.
 

TE-ART - instrukcja zabawy - warsztaty rodzinne! PROGRAM 2018!

NOWE ZAJĘCIA - od października 2018! Zapraszamy do Teatru Wielkiego w Warszawie plac Teatralny 1 / wejście główne / wstęp: wejściówka 1 zł. Program dla dzieci w wieku 5-9 lat i dla rodziców! Konieczna rezerwacja miejsc pod numerem tel. 22 69 20 211 lub mailowo: fundacjaart.reif@gmail.com / kogidel@teatrwielki.pl
 

TROPAMI HISTORII I SZTUKI 2018

Najbliższe spotkanie: 21 listopada 2018, godz. 12.00. Uwaga zmiana terminów!
Program dla seniorów z Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Wstęp wolny! Zapisy: OPS Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy...
 

"Pani Nutka i przyjaciele" - PO WAKACJACH!

Najbliższe spotkanie: 13 listopada godz. 17.00 - „Idzie wojsko, idzie…” – muzyka wojskowa. Program dla dzieci i rodziców z Rembertowa w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przy ul. Gawędziarzy 8...
 

!!! TROPAMI HISTORII I SZTUKI - IV edycja projektu - 2014

Najbliższe spotkanie: 5 listopada 2014 r. IV edycja projektu skierowanego do Seniorów Dzielnicy Białołeka m. st. Warszawy. Serdecznie zapraszamy!
 

!!! WOLSKIE ROGATKI - II edycja - 2014

II edycja plenerowych impresji o historii Woli - gawędy, koncerty, potańcówki, przedstawienia.
 

„Mamy CZAS…” - warsztaty dla dzieci - Bielany

Mamy CZAS…” – warsztaty dla dzieci z Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy. Program kierujemy do dzieci od 4-7 lat z Parafii Zesłania Ducha Świętego na Piaskach przy ul. Broniewskiego 44. Zajęcia będą się odbywały w niedzielę po Mszy Świętej dla dzieci od ok. godz. 12.30.
 

"Crescendo na skrzypce i Singera" - dziękujemy Fundacji Orange

W imieniu małych pacjentów warszawskich szpitali, personelu medycznego składamy serdeczne podziękowania Fundacji ORANGE za wsparcie bajkowych zajęć pt "Crescendo na skrzypce i Singera". Z okazji Świąt odwiedzamy przewlekle chore dzieci aby opowiedzieć im o Warszawie I. B. Singera o Chanuce i o Świętach...
 

LATO W MIEŚCIE 2014 - „Królewskie spacery… w dawnej Warszawie”

Serdecznie zapraszamy w ramach Lata w Mieście do Arkad Kubickiego i Ogrodów Królewskich na „Królewskie spacery… w dawnej Warszawie". W tegorocznym projekcie zwrócimy szczególną uwagę dzieci na nasze miasto...
 

LATO W MIEŚCIE 2014 - Akademia Sztuk Dawnych…

Akademia Sztuk Dawnych… czy przybył poseł z Lechistanu? Zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych w dniach: 14 – 18 lipca 2014 r. od 10.00 – 13.30. Zapraszamy do Pałacu pod Blachą...
Wstęp wolny!!!
 

Akademia Sztuk… - ARCHEOLOGIA - nauka ścisła czy humanistyczna?

UWAGA! Podsumowanie projektu "Akademia Sztuk Humanistycznych" 2012. Zobacz plik PDF! Projekt „Akademia Sztuk … - ARCHEOLOGIA - nauka ścisła czy humanistyczna?" jest cyklem weekendowych spotkań adresowanych do warszawskich gimnazjalistów i licealistów, którzy ...
 

IV edycja programu "Nie jesteś SAM"

„Nie jesteś SAM” – program dla rodziców i dzieci 2014 - IV edycja programu. Zajęcia odbywają się dzięki uprzejmości Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego ‘O Paulo w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Tamka 35.
 

Koncert „URSYN i jego dzieło” - 9 listopada 2014 r.!!!

Serdecznie zapraszamy na koncert patriotyczno- historyczny „URSYN i jego dzieło” 9 listopada o godz. 16.00 w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego (al. Komisji Edukacji Narodowej 101). Program jest adreso- wany do wszystkich mieszkańców Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.
 

LUTOSŁAWSKI ALEATORYCZNIE – warsztaty dla klas V-VI

Program dla szkół Dzielnicy Śródmieście. Program „Lutosławski aleatorycznie” to aktywne zajęcia edukacji kulturalnej polegające na eksperymentach ze sztuką współczesną poprzez doświadczenia muzyczne tak często wykorzystywane przez jednego z najznakomitszych polskich kompozytorów Witolda Lutosławskiego.
 

O PARI… perskie opowieści

23 listopada 2014 r. o 12.00 Pałac pod Blachą. Serdecznie zapraszamy na spotkanie familijne pt. „O PARI… perskie opowieści” adresowany do dzieci od 5 lat…. Nasze działania składać się będą ze spotkania z Joanną Borowską artystką fotografem i archeologiem, która zaprezentuje autorskie zdjęcia ze swoich kilku podróży do Iranu.
 

Program dla Seniorów Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy

UWAGA! Nowy harmonogram spotkań - wrzesień - grudzień 2014 r.
Program dla Seniorów Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy
„Chcemy sobie być radzi” od kwietnia do grudnia 2014
Miejsce: Muzeum Narodowe w Warszawie
 

Tropami historii i sztuki 2013 - III edycja!

Zapraszamy Seniorów Białołęki 8 października 2013 roku o godz. 12.00 - Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki.
Serdecznie zapraszamy do udziału w programie...
 

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!


Z okazji najpiękniejszych Świat w Roku
życzymy zdrowia, sił, normalności
i tego wszystkiego co nazywamy powodzeniem
w życiu osobistym i w pracy.


Fundacja ART
 

„Teatr wczoraj i dziś w Wilanowie”

„Teatr kiedyś i dziś w Wilanowie” jest nową formą i metodą pracy z uczniem. Naszym zadaniem jest pokazać dzieciom jakie były początki teatru w starożytnej Grecji i co z ze sztuki teatru przetrwało do dziś...
 

95 rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Serdecznie zapraszamy na program literacko-muzyczny dla uczczenia 95 rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 22 stycznia 2016 r. o godz. 12.00 do Muzeum Więzienia Pawiak przy ul Dzielnej 24/26 w Warszawie . Będzie to promocja tomiku wierszy „Nie ma zapomnienia” oraz urodzinowe widowisko literacko- muzyczne. „W XXI wieku wypada na nowo przypomnieć twórczość tego wybitnego poety, przedwcześnie zmarłego, kontynuatora najpiękniejszych tradycji literatury polskiej. Twórcy głębi myśli, filozofa wartości, aksjologa etyki i estetyki. Trzeba i należy przypomnieć, choćby z okazji przypadającej w 2016 roku 95 rocznicy urodzin”.
 

AKADEMIA SZTUK DAWNYCH - w ramach "Zimy w mieście" 2016 r.

UWAGA!
Pracownia Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie i Fundacja ART zapraszają w dniach 8-12 lutego 2016 r. na kolejna odsłonę Akademii Sztuk Dawnych - w ramach Zimy w mieście 2016 - zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych - "Ku pokrzepieniu serc i... nauce Henryk Sienkiewicz". Wstęp wolny!
 

Zmiana domeny!

W związku z potrzebą zmiany serwera i domeny (dotychczasowy usługodawca obsługujący domeny free.ngo.pl i free.art.pl, zakończył działalność tych projektów), nasz serwis internetowy przenosimy na

WWW.FUNDACJAARTFREEART.PL
 

Cykl: "Myśląc Ojczyzna..." Jan Paweł II

- 11 listopada 2012 r. - Koncert z okazji 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości;
- 2 września 2012 r. - Koncert "Modlitwa polskiego żołnierza";
- 3 maja 2012 - Koncert "Witaj Maj".
 

Zamkowe Divertimento - 2012 (druga edycja)

Już wkrótce rozpoczynamy drugą edycję familijnych spotkań muzycznych w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego zapraszamy zapraszamy 25 listopada o godz. 12.00 wszystkich miłośników muzycznych zajęć dla dzieci... Familijne spotkania literacko-muzyczne. Zapraszamy rodziny...
 

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci - Nie jesteś SAM

Zajęcia odbywać się będą w Świetlicy Środowiskowej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Bożego przy ul. Tamka 35.
Kto z nas nie lubi bajek, baśni i gawęd zwłaszcza tych, które stanowią bogactwo literatury polskiej i światowej? Te niezwykłe chwile, kiedy słuchamy lub oglądamy bajkę są dla nas powrotem do dobrych i przyjaznych wspomnień. Jeżeli do tego dodamy wyobraźnię dziecka, rekwizyty, kostiumy to może zbudujemy swój własny teatralny świat …
 

„Wielkie dzieła - wielkich ludzi” happeningi historyczne o Ursynowie – pilotaż

Zaproszenie dla Dyrektorów Liceów Ogólnokształcących Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy do wzięcia udziału w pilotażu "Wielkie dzieła - wielkich ludzi” - happeningi historyczne o Ursynowie. Projekt jest adresowany do młodzieży z ursynowskich liceów publicznych i niepublicznych. Zajęcia są bezpłatne. Program realizować będziemy w Zespole Pałacowo - Parkowym w Natolinie w terminie 12, 13, 14 września 2012 zajęcia odbywać się będą o godz.10.00 i 12.00.
 

Wynik warsztatów „Fotoreportaż warszawski”

Mamy zaszczyt przedstawić laureatów warsztatów „Fotoreportaż warszawski” I miejsce – Wiktoria Skrzeczyńska, Magdalena Kukwa, Anita Żebrowska, Julia Szczych. II miejsce – Gabriela Kosior, Sandra Szostek, Julia Satała, Paulina Krzyczkowska. III miejsce – Łukasz Kulik, Artur Stańczak, Wojciech Kuzebski, Mateusz Lakowski. III miejsce ...
 

„Fotoreportaż warszawski” - pilotażowe warsztaty dla dzieci klas V-VI

Pilotażowe warsztaty dla dzieci klas V-VI – programu edukacji kulturalnej dla dzieci. Termin realizacji: 10 września - 30 grudnia 2012. Projekt realizowany będzie w Szkole Podstawowej nr 63 w Warszawie i ma aktywnie pobudzić zainteresowania dzieci zarówno w kierunku fotograficznym jak i historycznym oraz literackim...
 

„Bądź z nami” warsztaty dla dzieci z klas IV - VI

„Bądź z nami” to warsztaty dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy. Program polega na aktywnym uczestnictwie dzieci i młodzieży w różnych formach działań kulturalnych i warsztatowych. Zajęcia będą związane z kulturalną przestrzenią miasta. W warsztatach wezmą udział dzieci i młodzież z Rembertowa.
 

LATO W MIEŚCIE 2012 - Królewskie spacery…!!!

Królewskie spacery… w Panteonie mistrzów czyli co po Olimpiadzie? w ramach akcji „Lato w Mieście” w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Zapraszamy! Wakacyjny program edukacyjny, którego celem jest zabawa w pogłębianie wiedzy dzieci...
 

LATO W MIEŚCIE 2012 - Akademia Sztuk Dawnych!!!

Akademia Sztuk Dawnych – wielokulturowość Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych na pięciodniowy cykl zajęć (semestr lipcowy i sierpniowy) Akademii Sztuk Dawnych w ramach programu „Lato w Mieście” Zajęcia będą się odbywały: w salach wykładowych Zamku Królewskiego, Pałacu pod Blachą, kinie i ...
 

Teatr do Woli - program edukacyjny dla dzieci - w Muzeum Woli

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny program o WOLI dla dzieci w wieku od 4-7 lat. Dzielnica Wola bogata w historyczne wydarzenia, ciekawa, wielokulturowa oraz pełna niezwykłych postaci...
Najbliższe spotkanie: 23 września 2012 r. - Pod Parasolem - Wola walczy.
 

Gawędziarze nad Wisłą – guesting!

Program pilotażowy o Wiśle, nad Wisłą w ramach Święta Wisły 2012. W sobotę i niedzielę - 19 i 20 maja 2012 r. - zapraszamy na grę terenową o walorach edukacyjnych. Gawędy, legendy znad Wisły, tajemniczy mieszkańcy, dzika roślinność i… nieodkryty potencjał drzemiący w tej niezwykłej, nadrzecznej przestrzeni miejskiej. Miejsce zbiórki: w rejonie sceny -"Płyta Desantu" Cypla Czerniakowskiego, Warszawa, Zaruskiego 6. Udział w grze jest bezpłatny!
 

Koncert "Modlitwa polskiego żołnierza" - 2 września 2012 r.

W niedzielę, 2 września 2012 r., o godz. 14.00 - zapraszamy na koncert z okazji 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej - kościół Zesłania Ducha Świętego (ul. Broniewskiego 44, Bielany)... "Modlitwa polskiego żołnierza"
 

II edycja projektu "Tropami historii i sztuki"

Rozpoczynamy II edycję projektu "Tropami historii i sztuki" skierowanego do Seniorów Dzielnicy Białołeka. W sprawie zapisów na zajęcia prosimy o kontakt z OPS Białołeka przy ul. Porajów 14.
Po wakacjach zapraszamy już 4 września do Muzeum Literatury
 

3 maja 2012 - Koncert "Witaj Maj" - cykl: MYŚLĄC OJCZYZNA… Jan Paweł II

Składamy gorące podziękowania Urzędowi Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz Parafii Zesłania Ducha Świetego przy ul. Broniewskiego 44, za pomoc w zorganizowaniu koncertu dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. "Kto Ojczyźnie służy, sam sobie służy, bo w Niej jest wszystko co dobre..."
 

Tu ptasia Wisła - program edukacyjny

Zapraszamy dzieci z klas IV - VI na wycieczki ekologiczne wzdłuż Wisły. Dowiecie się jak wiele zagrożonych gatunków ptaków mieszka tuż obok nas. Jak pomóc rannym lub chorym ptakom. Jakie gatunki żyją nad Wisłą i które z nich wpisane są do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt.
 

Strachy na Lachy czyli warszawskie historie, których nie znacie

Program dla klas II - IV szkół podstawowych – oparty na literaturze varsavianistycznej. Projekt jest aktywną formą edukacji kulturalnej polegającą na wycieczkach śladami opowieści varsavianistycznych tych mniej znanych ale naszym zdaniem wartych zapamiętania. Dzieci będą zdobywać wiedzę o historii Starówki w niestandardowy sposób...
 

„Automatofony dzieło techniki ” - program edukacyjny

Program edukacyjny dla klas IV - VI szkół podstawowych w Muzeum Techniki w Warszawie. Celem projektu jest przybliżenie dzieciom techniki rejestrowania i wydobywania dźwięków mechanicznych dawniej i dziś. Niewielu z nas wie, że automatofony to nic innego jak...
 

Król Maciuś Pierwszy miał rację...

Dziękujemy Fundacji Orange za wsparcie inscenizacji "Król Maciuś Pierwszy miał rację" przygotowanej dla dzieci z warszawskich szpitali z okazji Dnia Dziecka. Z okazji Roku Janusza Korczaka przybliżymy małym pacjentom wspaniałego Starego Doktora - przyjaciela dzieci...
 

Fundacja ART poleca: "Spotkania nie tylko literackie"

Polecamy Państwa uwadze "Spotkania nie tylko literackie" odbywające się w Czytelni Naukowej nr VI przy ul. Ks. J. Chrościckiego 2 w Warszawie. Przedstawiamy szczegółowy plan spotkań, tematów i wykładowców...
 

Akademia Sztuk Dawnych w Zamku Królewskim. ZAPROSZENIE!

Serdecznie zapraszamy na Akademię Sztuk Dawnych w Zamku Królewskim w Warszawie. Akademia Sztuk Dawnych to program dla gimnazjalistów i licealistów. W ramach zimy w mieście 2012 zapraszamy na edycję Akademii Sztuk Dawnych pt.:"Czy łatwo być Królem? Stanisław August i jego czasy."
 

Społeczna ekonomia Prezydencji

Program „SPOŁECZNA EKONOMIA PREZYDENCJI” to projekt skierowany do młodzieży warszawskich liceów nawiązujący do jednego z najważniejszych zadań polskiej Prezydencji – inwestowania w Kapitał Ludzki oraz wzmacnianie spójności Europy pod względem społecznym, gospodarczym i politycznym.
 

Zgaduj zgadula jak było za króla - legendy warszawskie?

Dziekujemy Fundacji Orange za wsparcie działań artystycznych prowadzonych w warszawskich szpitalach dziecięcych z okazji zbliżających się Mikołajek. Odwiedzimy wraz z wolontariuszami Fundacji Orange dzieci przewlekle chore, aby dać im prezent taneczny - przedstawienie oparte na legendach warszawskich.
 

Koncert wirtuoza fortepianu Tamása Érdi

Niezwykły koncert wegierskiego wirtuoza fortepianu Tamása Érdi odbędzie się 2 grudnia o godz. 12.00 w Zespole Państwowych Ogólno- kształcących Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz przy ul. Tyszkie- wicza 42 w Warszawie.
 

Wolskie obchody rocznicy Wybuchu Powstania Listopadowego

"Przechodniu, powiedz współbraciom, że walczyliśmy mężnie i umierali bez trwogi, ale z troską w sercu o losy Polski, losy przyszłych pokoleń   - o wasze losy"
W dniach 26 - 27 listopada 2011 r. zapraszamy na Wolskie obchody rocznicy Wybuchu Powstania Listopadowego 1830 r.
 

19 listopada 2011 - Zamkowe Divertimento - Kameralistyka 20-lecia

Rok Ignacego Jana Padderewskiego. Zamkowe Divertimento – familijne spotkanie z muzyką. Kameralistyka 20-lecia.
Zapraszamy w sobotę, 19 listopada od 12.00 do Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego. Wstęp wolny!
 

Zapraszamy na koncert "Tu ugaszę pragnienie"

W poniedziałek, 7 listopada 2011 r. o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na koncert "Tu ugaszę pragnienie" w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. W programie pieśni Arnolda Schönberg, Gustava Mahlera, Franza Liszta. WSTĘP WOLNY (obowiązują zaproszenia)
Wystąpią:
Cigdem Soyarslan (sopran)
Lech Napierała (fortepian)
 

Zakończyliśmy program "Tropami historii i sztuki".

Zakończyliśmy program "Tropami historii i sztuki". Dzięki wsparciu finansowemu Dzielnicy Białołeka m. st. Warszawy mogliśmy z Seniorami odbyć kilka ciekawych i wzruszających wycieczek po znanych i mniej znanych śladach i historiach dziedzictwa kulturalnego naszego miasta.
 

Ruszyła Akademia Sztuk Humanistycznych !!!

Jest ona wspólnym przedsięwzięciem Państwowego Muzeum Archeologicznego i Fundacji ART. Nasz Akademia to propozycja skiero- wana do młodzieży gimnazjalnej i licealnej poszukującej pozalekcyjnych zajęć o charakterze akademickich wykładów i warsztatów...
 

Koncert specjalny w Międzynarodowym Roku Wolontariatu

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji koncertu zespołu The TAP TAP za pomoc i wsparcie - w szczególności: Ambasadzie Republiki Czech, Centrum Czeskiemu w Warszawie, Ministerstwu Kultury Republiki Czeskiej, Zamkowi Królewskiemu w Warszawie oraz Honorowym Patronom: Ambasadorowi Republiki Czeskiej J. E. Janowi Sechterowi, Marszałkowi Senatu RP Panu Zbigniewowi Romaszewskiemu oraz Burmistrzowi Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy Panu Wojciechowi Bartelskiemu.

Fundacja ART
 

Zamkowe Divertimento 8 października 2011 r. – Wstęp wolny!

W sobotę, 8 października 2011 r. od godz. 12.00 zapraszamy do Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego na kolejną odsłonę Zamkowego Divertimento - familijnych spotkań z muzyką, pt.: "Muzyka Dworska ".

Wstęp wolny!

Program:
12.00 - zajęcia dla dzieci - Harmoniczne muzykowanie
12.40 - wykład „Muzyka polskiego dworu” - dr Mariusz Wrona
13.30 - koncert Zespołu Muzyki Dawnej
 

Krokami Marii Skłodowskiej - Curie

Krokami Marii Skłodowskiej - Curie - to projekt adresowany do dzieci z warszawskich szkół podstawowych klas IV - VI. Zajęcia to działania uliczne, w których dzieci za pomocą kilku wskazówek / poprowadzone treściami narracji / , zdobywają samodzielnie wiedzę o tożsamości warszawskich miejsc związanych z Marią Skłodowską - Curie...
 

Skarby warszawskiej Starówki - questing

Skarby warszawskiej Starówki - questing dla szkół podstawowych klas I - IV - to projekt aktywnej edukacji kulturalnej skierowany do dzieci ze śródmiejskich szkół. W programie wezmą udział przewodnicy - historycy varsavianiści oraz aktorzy. Dzieci przy pomocy map będą wraz z animatorami prowadziły opowieść o ciekawych miejscach Starówki...
 

Koncert "Oda dla Polski" - Polska Prezydencja w Radzie UE.

2 lipca 2011 roku, w Sali Obrad Senatu RP, Węgierski Instytut Kultury w Warszawie i Fundacja Art przygotowali koncert „Oda dla Polski”, w wykonaniu Chóru Chóru Męskiego Św. Efraima z Budapesztu - z okazji przejęcia przez Polskę Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.
 

Lato w Mieście 2011 - III edycja Królewskich spacerów... na trakcie Europy

Rozpoczynamy III edycję Królewskich spacerów... na trakcie Europy w ramach akcji Lato w Mieście. Od 13 lipca do 17 sierpnia (we środy) spotykamy się od godz. 10.00 do 13.30 przy Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego. Program Królewskie spacery… na trakcie Europy adresowany jest do dzieci szkół podstawowych...
 

Rekrutacja na wakacyjną Akademię Sztuk Dawnych - Lato w Mieście 2011

UWAGA! Rekrutacja na wakacyjną Akademię Sztuk Dawnych - Lato w Mieście 2011. Dla chętnej i zainteresowanej młodzieży gimnazjów i liceów proponujemy dwa semestry prorgamu "W sercu Europy..." przygotowanego wraz z Pracownią Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie. Trwają zapisy.
 

Zamkowe Divertimento - familijne spotkanie z muzyką - 11.06.2011 (sobota)

W sobotę, 11 czerwca 2011 r. od godz. 12.00 zapraszamy do Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego na Zamkowe Divertimento - familijne spotkanie z muzyką, pt.: "Polskie dzieła skrzypcowe". Wstęp wolny!
 

Dziękujemy Fundacji ORANGE za wparcie finansowe projektu

Solo i w duecie z Europą, koncertów edukacyjne dla dzieci chorych przebywających w szpitalach, w którym dzieci poznają różnorodność stylu i charakteru form muzycznych jakie są popularne i lubiane w kulturze współczesnej Europy.
 

Zamkowe Divertimento - 21.05.2011 - sobota - wstęp wolny !

W sobotę, 21 maja 2011 roku, od godz. 12.00
zapraszamy do Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego
na Zamkowe Divertimento: „Warszawskie pieśni i piosenki…”

Wstęp wolny !
 

Prezydencja dziś - wymiar polskiego przewodnictwa w Radzie UE

Prezydencja dziś - wymiar polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej to projekt edukacji obywatelskiej skierowany do warszawskiej młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Zajęcia w formie wykładów i prezentacji przeprowadzanych w ramach kampanii informacyjnej i edukacyjnej na rzecz współpracy europejskiej prowadzić będziemy...
 

Chopin - Paderewski - muzyka polska od niewoli do niepodległości

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Niepodległości w Warszawie Al. Solidarności 62 na program muzyczno-historyczny skierowany do gimnazjów i liceów warszawskich. Zajęcia odbywają się w godzinach przedpołudniowych dla grup do 80 osób + opiekunowie. Zajęcia są dla grup bezpłatne, współfinansowane przez m. st. Warszawę Biuro Edukacji.
 

Konstytucja 3 Maja - 220 lat później

Szanowni Państwo, zapraszamy na program edukacyjny „Konstytucja 3 Maja – 220 lat później” . Program odbywa się w Zamku Królewskim w Warszawie w miejscu, gdzie uchwalono Konstytucję 3 Maja w 1791 roku. Motywem przewodnim będzie twórczość najwybitniejszego polskiego malarza historycznego Jana Matejki i jego wielkie dzieła ...
 

Zamkowe Divertimento - 26 marca 2011 - Arkady Kubickiego

Zapraszamy na familijne spotkania muzyczno-literackie w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie pt.: „Zamkowe Divertimento”.Pierwsze spotkanie „ … u Fryderyka Chopina” odbędzie się 26 marca 2011 r. w godz. 12.00-15.00.
 

"PORWANIE EUROPY" 2011

Porwanie Europy 2011 - to projekt obejmujący: wykłady i interaktywne spotkania połączone z prezentacjami multimedialnymi, adresowanymi do mieszkańców Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy w celu większej aktywizacji i integracji kulturalno - społecznej. Program będzie służył podniesieniu wiedzy o: kulturze, literaturze, działaniach społecznych oraz o polskich celach i zadaniach związanych z naszym udziałem w Unii Europejskiej ze szczególnym zwróceniem uwagi na okres Prezydencji. 1 lipca 2011 przejmujemy Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej!
 

"Tropami historii i sztuki" - program dla seniorów

Seniorzy Dzielnicy Białołęka!!! Serdecznie zapraszamy na cykl wykładów, przedstawień, wycieczek. Odwiedzimy: 6 kwietnia - Zamek Królewski w Warszawie; 6 maja - Muzeum Niepodległości; 3 czerwca - Salonik Chopinów Krakowskie Przedmieście; 7 września ...
 

Zima w Mieście 2011 - Akademia Sztuk Dawnych - Zaprszamy!

Akademia Sztuk Dawnych - Ars Auro Prior - program dla gimnazjalistów i licealistów w ramach Zimy w Mieście. Program rozpoczynamy 14 lutego a zakończymy 24 lutego 2011 r.. Zapraszamy na bezpłatny cykl wykładów i warsztatów adresowanych do młodzieży gimnazjów i liceów...
 

Koncerty dla dzieci w warszawskich szpitalach

Dziękujemy Fundacji Orange za pomoc w zorganizowaniu mikołajkowo-sylwestrowych koncertów "Pieśni i piosenki wokalnie i instrumentalnie na głos i przeszkadzajki". Koncerty odbędą się na siedmiu oddziałach warszawskich szpitali dziecięcych i na pewno sprawią dzieciom dużo radości...
 

Akademia Sztuk Dawnych - ZIMA 2011

Zakończyliśmy jesienną edycję Akademii Sztuk Dawnych nasi słuchacze uczestniczyli w trzech wykładach, dołączyło do nas wielu nowych pasjonatów historii sztuki. W Nowym, 2011 Roku życzymy im sukcesów i radości i już zapraszamy na zimową edycję. Rozpoczynamy 15 stycznia 2011 roku...
 

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2011 Roku życzymy wszystkim Przyjaciołom
i Współpracownikom

Fundacja ART
 

LUDZIE BITWY WARSZAWSKIEJ - 8 listopada 2010 roku

Dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie dr Tadeusz Skoczek oraz Fundacja ART serdecznie zapraszają na uroczystość poświeconą 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość odbędzie się 8 listopada o godz. 12.00 w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie, al. Solidarności 62...
 

„Ludzie Bitwy Warszawskiej” - program edukacyjny w październiku 2010 r.

Program edukacyjno – kulturalny dla młodzieży gimnazjów i liceów warszawskich związany z 90. rocznicą Bitwy Warszawskiej - rozpoczynamy w październiku 2010 roku w Muzeum Niepodległości (al. Solidarności 62).
 

"Warszawskie spacery śladami Chopina" dla szkół podstawowych od września 2010 - ZAPRASZAMY!

Warszawskie spacery śladami Chopina – to projekt skierowany do dzieci klas I-V warszawskich szkół podstawowych. W zajęciach jednorazowo może wziąć udział do 30 osób. Projekt będzie prowadzony od września do 15 października 2010.
 

Film z koncertu "Chopin i Przyjaciele": Chopin - Schubert - 17.08.2010

17 sierpnia 2010 roku o godz. 18.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego wystąpił pianista z Austrii Ingolf Wunder, nie tylko utalentowany ale także z wyrazistą osobowością sceniczną.
 

Dziękujemy!

Składamy gorące podziękowania Zamkowi Królewskiemu w Warszawie oraz Austriackiemu Forum Kultury za współorganizację koncertu z cyklu "Chopin i Przyjaciele" Chopin - Schubert. Dziękujęmy za niezwykłe wrażenia muzyczne pianistom: Mariuszowi Kłubczukowi i Ingolfowi Wunderowi.
 

"Chopin i Przyjaciele": Chopin - Schubert - 17.08.2010 – Wstęp wolny

Zapraszamy na program pt. Chopin i Przyjaciele… Chopin – Schubert. Sala Wielka Zamku Królewskiego w Warszawie - 17 sierpnia godz. 18.00 – Wstęp wolny! Ten międzynarodowy projekt, to cykl wydarzeń muzyczno - scenicznych zorganizowany w przestrzeniach Zamku Królewskiego w Warszawie ...
 

Film o Akademii Sztuk Dawnych - ARS AURO PRIOR

Akademia Sztuk Dawnych Ars Auro Prior - to tygodniowy letni cykl wykładów i warsztatów adresowanych do młodzieży o zainteresowaniach z zakresu historii sztuki i dziedzictwa narodowego. W 2010 roku odbyły się dwa semestry, w dniach 5-9 lipca oraz 2-6 sierpnia.
 

Królewskie spacery (w stronę Europy) - film!

Królewskie spacery (w stronę Europy) to cykl plenerowych działań kulturalnych i edukacyjnych związanych z historią Polski od dynastii Jagiellonów aż do cara Aleksandra I organizowany przez Fundację ART w ramach akcji Lato w mieście 2010.
 

Zakończyliśmy sierpniowy semestr Akademii Sztuk Dawnych

Wspólną antyczną budową skonstruowaną indywidualnie przez naszych studentów zakończyliśmy sierpniowy semestr Akademii Sztuk Dawnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tej niezwykłej podróży w głąb wieków dawnych.
 

Sierpniowy semestr Akademii Sztuk Dawnych - od 2.08.2010 r.

Wkrótce rozpoczynamy w Zamku Królewskim w Warszawie w ramach młodzieżowego "Lata w Mieście" sierpniowy semestr Akademii Sztuk Dawnych - ARS AURO PRIOR. Już 2 sierpnia serdecznie zapraszamy miłośników Historii Sztuki i nie tylko, na spotkania poświęcone epokom w sztuce...
 

Obejrzyj film z lipcowych zajęć Akademii Sztuk Dawnych

Akademia Sztuk Dawnych Ars Auro Prior - to cykl wykładów i warsztatów adresowanych do młodzieży o zainteresowaniach z zakresu historii sztuki i dziedzictwa narodowego. Chcemy w ten sposób, poszerzyć Waszą wiedzę dając szansę rozwoju i kształcenia zainteresowań sztuką i kulturą.
 

Obejrzyj film z plenerowego spektaklu "Odprowadzali go do Woli"

„Odprowadzili go do Woli” - 3 lipca 2010 roku w Parku Sowińskiego przy wspaniałej publiczności i pięknej pogodzie opowiadaliśmy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina a zwłaszcza o pożegnaniu jakie odbyło się 2 listopada 1830 roku na Woli...
 

LATO W MIEŚCIE 2010: Królewskie spacery (w stronę Europy)

Rozpoczęliśmy Królewskie spacery... w stronę Europy w akcji Lato w mieście. Przybywają do nas liczne grupy zorganizowane z całej Warszawy. Przychodzą także indywidualni podróżnicy wraz z rodzicami i opiekunami aby poznać wieki dawne i wielokulturowość dworu polskiego...
 

„Odprowadzili go do Woli”

3 lipca 2010 roku w Parku Sowińskiego przy wspaniałej publiczności i pięknej pogodzie opowiadaliśmy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina a zwłaszcza o pożegnaniu jakie odbyło się 2 listopada 1830 roku na Woli, kiedy przyjaciele kompozytora żegnali Fryderyka ...
 

„Odprowadzili go do Woli” - Chopin 2010 - 3.07 godz. 16.00

„Odprowadzili go do Woli” to interdyscyplinarne plenerowe spotkanie z życiem i twórczością Fryderyka Chopina w Parku Sowińskiego w Dzielnicy Wola. 3 lipca 2010 od godz. 16.00 zapraszamy do Parku Sowińskiego...
 

LATO W MIEŚCIE 2010 – Królewskie Spacery

Królewskie spacery (w stronę Europy) to cykl plenerowych działań kulturalnych i edukacyjnych związanych z historią Polski od dynastii Jagiellonów aż do cara Aleksandra I. Pokażemy powiązania polskiego dworu z Europą od XVI do XIX wieku. Działania będą się odbywać w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego.
 

Akademii Sztuk Dawnych - ARS AURO PRIOR

Zapraszamy młodzież do udziału w Akademii Sztuk Dawnych ARS AURO PRIOR w Zamku Królewskim w Warszawie. Dwa semestry 5 - 9 lipca i 2-6 sierpnia. Zajęcia poprowadzi Kustosz Daniel Artymowski z Zamku Królewskiego. Zapisy poprzez zgłoszenia na adres mailowy maria.reif@wp.pl ...
 

„a Capella” – program muzyczno – edukacyjny

Dziękujemy Fundacji ORANGE za pomoc w realizacji programu skierowanego do dzieci przewlekle chorych przebywających w warszawskich szpitalach, zatytułowanego: „a Capella” .
 

Podziękowanie

Dziękujemy Radzie i Zarządowi Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy oraz Parafii NMP Matki Kościoła przy ul. Dominikańskeij 20 w Warszawie, za opiekę nad premierą naszego widowiska zatytułowanego "Czekamy na Chopina - Paryż".
 

„Czekamy na Chopina – Paryż” - Warszawa, 13.06. o godz. 17.30

„ Czekamy na Chopina – Paryż ” - to plenerowe widowisko, oparte na faktach z życia Fryderyka Chopina na emigracji. Widowisko jest drugą częścią zrealizowanego w 2009 roku spektaklu „Czekamy na Chopina”. 13 czerwca o godz. 17.30 zapraszamy Państwa na krużganki Kościoła NMP Matki Kościoła przy ul. Domaniewskiej 20 - wstęp wolny!
 

To były koncerty!

Marzenia, marzenia Tamása Érdi spełniły się - zagrał w ŻELAZOWEJ WOLI, zagrał w Zamku Królewskim w Warszawie. To były dla nas niezwykłe koncerty dziękujemy wszystkim, organizacjom i ludziom, którzy pomogli nam w przygotowaniu i realizacji tych wydarzeń...
 

Koncerty Tamása Érdi - 23 maja 2010 r. w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na koncert węgierskiego artysty Tamása Érdi, który odbedzie się w niedzielę, 23 maja o godz. 16.00 w Sali Wielkiej - Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie.
Wstęp wolny!
 

Dziękujemy...

Fundacja ART serdecznie dziękuje za pomoc w realizacji koncertów i spektakli podczas tegorocznej Nocy Muzeów: Zamkowi Królewskiemu w Warszawie, Muzeum Więzienia Pawiak i Muzeum Fryderyka Chopina...
 

15.05. - NOC MUZEÓW 2010 - „Czekamy na Chopina” na tarasie...

15 maja 2010 roku, od godz. 19.00 na tarasie Muzeum Chopina rozbrzmiewać będzie muzyka Fryderyka Chopina. Część narracyjna zostanie przygotowana tak, aby pokazać Fryderyka Chopina przede wszystkim jako człowieka ....
 

15.05. - NOC MUZEÓW 2010 - Koncert f – moll dla Ciebie

W związku z Jubileuszowym Rokiem Fryderyka Chopina, 15 maja 2010 r. w Noc Muzeów zaprezentujemy w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego Koncertu f – moll dla Ciebie. Noc Muzeów to dzień wyjątkowy, z tej okazji ...
 

Dla studentów Uniwersytetów III wieku

Miło jest nam poinformować, że wraz z Fundacją OD-NOWA przygotowujemy projekt dla studentów Uniwersytetów III wieku. Porozumienie na rzecz wspólnych działań w tym kierunku zawarliśmy w lutym br...
 

Kontynuacja programu "Warszawskie spacery śladami Chopina"

Zapraszam wszystkie szkoły warszawskie (dzieci kals I-IV) na kontynuację programy "Warszawskie spacery śladami Chopina" . Od marca do czerwca odwiedzimy wspólnie miejsca, w których bywał Fryderyk Chopin w czasach swojej młodości...
 

Rusza program "Od poloneza B-dur"

Rusza program "Od poloneza B-dur" skierowany do szkól Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy. Program projektu, jest skonstruowany i nastawiony na aktywną formę edukacji, a zawarte w nim wiadomości wykraczają poza program szkoły...
 

Dziękujemy Fundacji ORANGE za wsparcie

Dziękujemy Fundacji ORANGE za wsparcie projektu "Muzyczne podróże" w warszawskich szpitalach (grudzień 2009- styczeń 2010). Odwiedziliśmy siedem oddziałów dziecięcy dzieci obłożnie chorych. Ich radość i wspólna zabawa ...
 

„Muzyczne podróże” w warszawskich szpitalach dziecięcych

Jak co roku, dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orange, w grudniu 2009 roku i styczniu 2010 roku pojedziemy do warszawskich szpitali dziecięcych. Tym razem ze spektaklem „Muzyczne podróże”. Przedstawimy dzieciom jak kolorowy i wspaniały jest świat muzyki...
 

17 października 2009 "Czekamy na Chopina" w Arkadach Kubickiego

17 października 2009 roku w godz. 12.00-16.00 zapraszamy do Arkad Kubickiego w Warszawie. Wstęp wolny! Przez cztery godziny, każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł wejść do Arkad i posłuchać muzyki najznakomitszego polskiego Kompozytora - Fryderyka Chopina...
 

Od 1.10.2009 zapraszamy na Warszawskie spacery śladami Chopina

Warszawskie spacery śladami Chopina - projekt skierowany do dzieci klas I - IV warszawskich szkół podstawowych, będący aktywną formą edukacyjną, związaną z miejscami warszawskiej części życia i twórczości Fryderyka Chopina...
 

"Królewskie Spacery nad Wisłą" - 1, 8, 22, 29 sierpnia 2009 roku

W sierpniu 2009 roku zapraszamy na kolejne sobotnie imprezy w ramach Królewskich Spacerów nad Wisłą. Przygotowalismy moc atrakcji dla dużych i małych miłośników wieków dawnych, poszukiwaczy skarbów historii i rycerzy umiejętności sztuk artystycznych...
 

6 września zapraszamy do Żelazowej Woli - Czekamy na Chopina

6 września o godz. 13:30 zapraszamy do Żelazowej Woli na przedstawienie "Czekamy na Chopina" - plenerową rekonstrukcję salonu rodziny Chopinów jego klimatu i wyglądu inspirowaną szkicem pt. „Salon Chopinów” Antoniego Kolberga.
 

Zaproszenie: "Czekamy na Chopina" - 9 sierpnia w Żelazowej Woli

„Czekamy na Chopina” jest plenerową rekonstrukcją salonu rodziny Chopinów jego klimatu i wyglądu. Jedna ze ścian salonu jest inspirowana szkicem pt. „Salon Chopinów” Antoniego Kolberga. Pozostała przestrzeń to próba rekonstrukcji skromnego wnętrza salonu z początku XIX wieku.
 

"Czekamy na Chopina" na Festiwalu Chopiniana w Warszawie.

Przygotowana przez Fundację ART i współpracujących z nami partnerów plenerowa rekonstrukcją salonu rodziny Chopinów ujęta w ramy projektu zatytułowanego "Czekamy na Chopina" zostanie pokazana w czasie VII Dni Fryderyka Chopina w Warszawie "Chopiniana" - 27 lipca 2009 (poniedziałek) g. 20.30 - Łazienki Królewskie - Amfiteatr
 

"Królewskie Spacery nad Wisłą" - 11, 18, 25 lipca 2009 roku

Królewskie Spacery nad Wisłą - to plenerowe działania kulturalne w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego dla dużych i małych miłośników wieków dawnych, poszukiwaczy skarbów historii i rycerzy umiejętności sztuk artystycznych.To wakacyjny cykl plenerowych działań kulturalnych związanych z historią Zamku Królewskiego, Arkad Kubickiego i Ogrodów Królewskich. Zapraszamy w soboty: 11, 18, 25 lipca oraz 1, 8, 22, 29 sierpnia w godz.11:00 -14:00.
 

"Królewskie Spacery nad Wisłą" - 4 lipca 2009 r. w godz. 11.00 -14.00

Rozpoczynamy cykl plenerowych działań kulturalnych w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego dla dużych i małych miłośników wieków dawnych, poszukiwaczy skarbów historii i rycerzy umiejętności sztuk artystycznych zatytułowany "Królewskie Spacery nad Wisłą"... Zapraszamy 4 lipca 2009, w godzinach 11:00-14:00 na pierwszą familijną i sobotnią wycieczkę pt. Wisła CANALETTA.
 

"Królewskie Spacery nad Wisłą" w ramach Festiwalu Sztuki "Przemiany"

Królewskie Spacery na Wisłą - to cykl plenerowych działań kulturalnych związanych z historią przestrzeni nadwiślańskiej Zamku Królewskiego (Arkad Kubickiego i Ogrodów Królewskich). Celem nadrzędnym działań jest promocja i poszerzanie ogólnej wiedzy o kulturze i historii Zamku Królewskiego położonego nad Wisłą czyli w przestrzeni promowanej przez Festiwal „Przemiany"...
 

WESOŁYCH ŚWIĄT!


Pogodnych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego 2015 Roku
życzymy wszystkim Przyjaciołom i Współpracownikom

Fundacja ART
 

Piknik Elekcyjny na Woli w ramach cyklu Królewska Wola

30 maja 2009, w godz. 16.00-19.00 poprowadziliśmy w Amfiteatrze i parku im. gen. Sowińskiego (Wola ul. Elekcyjna 17) Piknik Elekcyjny na Woli w ramach cyklu Królewska Wola...
 

Wesołych Świąt!


z okazji Bożego Narodzenia
oraz Szczęśliwego Nowego 2016 Roku


życzy Wszystkim Przyjaciołom

Fundacja ART
 

Królewskie spacery... w zamkowych ogrodach - 2019 - Lato w Mieście!

„Królewskie spacery… w zamkowych ogrodach” – to już XI edycja wakacyjnego programu Fundacji ART. w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2019 dla grup dzieci z warszawskich placówek edukacyjnych pozostających podczas wakacji w Stolicy. Zapraszamy także, indywidualnych gości- dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami...
 

SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI SKARB KRÓLEWICZA - 9 lutego 2019 r.!

Zajęcia SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI SKARB KRÓLEWICZA w Zamku Królewskim w Warszawie serdecznie zapraszamy! Zajęcia dla dzieci. 9 lutego 2019 o 11.00 zapraszamy na zajęcia pt. "Loczki czyli harcap czyli zakochany król" opowieść o królewskiej parze Janie i Marysieńce . Podczas zajęć spotkanie z charakteryzatorką.
 

Akademia Sztuk Dawnych 2019 - Zima w Mieście 2019

Akademia Sztuk Dawnych 2019 - Zima w Mieście 2019 zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych: "Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej". 28 stycznia- 1 lutego 2019 r. Godz. 10.00-13.00 - zbiórka pałac Pod Blachą. Wstęp wolny!!!
 

CYKL "NIE JESTEŚ SAM" - 2017 i 2018

Najbliższe spotkanie: 22 września 2018 r.
Zapraszamy rodziców i dzieci na kolejne zajęcia z cyklu Nie jesteś SAM. Projekt odbywa się dzięki uprzejmości Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego O'Paulo w pomieszczeniach Świetlicy przy ul. Tamka 35. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Spotykamy się zawsze o godzinie 14.30!
 

CZYTELNIA NA KÓŁKACH URSYNÓW 2018!!!

Jesteśmy już w 8 dzielnicach Warszawy! Teraz czas na czytanie na Ursynowie! A MY CZYTAMY - CZYTELNIA NA KÓŁKACH URSYNÓW 2018! ZAPRASZAMY DZIECI I RODZICÓW DO WSPÓLNEJ ZABAWY. UDZIAŁ W WARSZTATACH BEZPŁATNY
 

CZYTELNIA NA KÓŁKACH 2018 (WARSZAWA)

Czekamy na was na warszawskich placach zabaw dla dzieci. Będziemy czytać książki, bawić się, rysować i animować. Zapraszamy wszystkich miłośników ciekawych opowieści! …
 

SPOTKANIE WIELKANOCNE - Akcja WIĘŹ


Serdecznie zapraszamy Kombatantów na spotkanie wielkanocne, którą organizujemy wraz z m. st. Warszawą, Muzeum Więzienia Pawiak i XXX Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 26 marca 2018, o godz. 12.00 w XXX Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego
 

11 listopada 2012 r. - Koncert z okazji 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2012 r. - Koncert z okazji 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości - cykl: "Myśląc Ojczyzna..." Jan Paweł II. Miejsce: Parafia Zesłania Ducha Świętego - Ul. Broniewskiego 44, Bielany...
 

A MY C7YTAMY! czytelnia na kółkach - kto ty jesteś? - 2018

Zarząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy zaprasza na A MY C7YTAMY! czytelnia na kółkach - kto ty jesteś? 3, 10, 24 czerwca 8, 22 lipca oraz 12 sierpnia godz. 11.00-13.00 Park Górczewska — plac zabaw. Projekt finansuje m.st. Warszawa
 

ASD - Zima w Mieście 2018 - zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych


Akademia Sztuk Dawnych - Zima w Mieście 2018 - zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Renesans Złotego Wieku. Złoty Wiek Renesansu. 22-26 stycznia 2018 r. w godz. 10.00-13.00 - zbiórka pałac Pod Blachą.
 

SPOTKANIE OPŁATKOWE DLA KOMBATANTÓW

Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, niosących nadzieję, przepełnionych wiarą i miłością, a w nadchodzącym Nowym Roku 2018 wszelkiej pomyślności i wsparcia bliskich życzą, Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Fundacja ART, wolontariusze z XXX LO im. Jana Śniadeckiego w Warszawie.
 

AKCJA WIĘŹ - szkolenia, spotkania

21.10.2017 r. i 1.12.2017 r. w XXX Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Warszawie, odbyły się szkolenia dla wolontariuszy Akcji WIĘŹ. 30.11.2017 r. odbyło się spotkanie (wewnętrzne, organizacyjne) Kombatantów.
 

PANI NUTKA I PRZYJACIELE - 2017

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5 - 8 lat na spotkania i warsztaty plastyczne. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Miejsce: BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. JANA PAWŁA II W DZIELNICY REMBERTÓW M.ST. WARSZAWY UL. GAWĘDZIARZY 8
 

TROPAMI HISTORII I SZTUKI - 2017


Program dla seniorów z Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Wstęp wolny! Zapisy: OPS Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Centrum Aktywności Seniora Klub Integracji Społecznej i Samopomocy, ul. Porajów 14, tel. 22 403 59 57
 

I WARSZAWSKI POZARZĄDOWY TYDZIEŃ EDUKACYJNY

Przedsięwzięcie odbędzie się w różnych miejscach Warszawy, w terminie 23-29 października 2017 roku. Celem organizacji I Warszawskiego Pozarządowego Tygodnia Edukacyjnego jest zachęcenie warszawiaków, w szczególności dzieci i młodzieży, do zapoznania się z działalnością organizacji pozarządowych, z ich aktywnością edukacyjną oraz inicjatywami społeczno-obywatelskimi...
 

"A MY CZYTAMY CZYTELNIA na kółkach "- znowu na kółkach ZACZYNAMY!

CZYTELNIA NA KÓŁKACH 2017 - czekamy na was na placach zabaw dla dzieci w Warszawie. Będziemy czytać książki, bawić się, rysować i animować. Zapraszamy wszystkich miłośników ciekawych opowieści! Zaczynamy od września 2017 r.
 

Spotkanie międzypokoleniowe - AKCJA WIĘŹ - 23.10.2017 - Pawiak

23.10.2017 w ramach projektu "Akcja WIĘŹ", w Muzeum Więzienia Pawiak, odbyło się spotkanie uczniów z Liceum Ogólnokształcącego nr LXXXIII Zespołu Szkół nr 22 im. E. Konopczyńskiego z prof. Leszkiem Żukowskim.
 

TE-ART - instrukcja zabawy - warsztaty rodzinne! PROGRAM 2018!

NOWE ZAJĘCIA - 2018 ROK! Zapraszamy do Teatru Wielkiego w Warszawie plac Teatralny 1 / wejście główne / wstęp: wejściówka 1 zł. Program dla dzieci w wieku 5-9 lat i dla rodziców! Konieczna rezerwacja miejsc pod numerem tel. 22 69 20 211 lub mailowo: fundacjaart.reif@gmail.com / kogidel@teatrwielki.pl
 

„Akcja Więź” - Od września do grudnia 2017 r.

Terminarz działań w Muzeum Więzienia Pawiak (ul. Dzielna 24/26, Warszawa) w Ramach Programu „Akcja Więź” - Od września do grudnia 2017. Akcja WIĘŹ to program na rzecz kombatantów m. st. Warszawy to działania skierowane do: Żołnierzy Powstania Warszawskiego, byłych więźniów więzień i obozów koncentracyjnych, Żołnierzy ...
 

LATO W MIEŚCIE: Akademia Sztuk Dawnych - 2017 - "ROMA AETERNA"

Pracownia Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie i Fundacja ART zapraszają: Akademia Sztuk Dawnych 2017 - "ROMA AETERNA - Wieczny Rzym" - zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zajęcia w dniach: 10 - 14 lipca 2017 w godz. 10.00-13.00 zbiórka w pałacu Pod Blachą. Wstęp wolny!
 

LATO W MIEŚCIE: „Królewskie spacery... w stronę WISŁY” - 2017

„Królewskie spacery... w stronę WISŁY” - 2017 wakacyjny programw ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2017 dla grup dzieci z warszawskich placówek edukacyjnych pozostających podczas wakacji w Stolicy (oferta dla uczniów warszawskich szkół podstawowych). WSTĘP WOLNY! po wykonaniu potwierdzonej REZERWACJI.
 

URSYNÓW 60+ III. Edycja - 2017 r.
UWAGA! Harmonogram wrzesień - grudzień 2017

Zapraszamy seniorów dzielnicy Ursynów na II edycję wykładów, warsztatów i zajęć taneczno - relaksacyjnych zatytułowanych: "URSYNÓW 60+", do Warszawskiej Szkoły Reklamy przy ul. Szolc - Rogozińskiego 3. Wstęp wolny!
 

A MY CZYTAMY! CZYTELNIA NA KÓŁKACH
- ŚLADAMI WISŁY 2017 - ROK RZEKI WISŁY!


Zarząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy zaprasza na: A MY CZYTAMY! CZYTELNIA NA KÓŁKACH - ŚLADAMI WISŁY 2017 - ROK RZEKI WISŁY . Kiedy: 13 maja, 3 czerwca, 10 czerwca, 1 lipca, 8 lipca, 22 lipca, 5 sierpnia i 19 sierpnia 2017. Gdzie: Bemowo - Park Górczewska godz. ...
 

AKCJA WIEŹ - Międzynarodowy Dzień Ofiar obozów koncentracyjnych

W związku z Międzynarodowym Dniem Ofiar niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych - 21 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 odbyła się uroczystość dla uczczenia pamięci zamordowanych na dziedzińcu Muzeum Więzienia Pawiak...
 

AKCJA WIĘŹ - Spotkanie z Panią Barbarą Piotrowską

19 czerwca 2017 r. w ramach "Akcji Więź" w Muzeum Więzienia Pawiak odbyło się spotkanie międzypokoleniowe młodzieży z Technikum Elektronicznego z Kombatantką Panią Barbarą Piotrowską .
 

AKCJA "WIĘŹ" - SPOTKANIE PASYJNE I SPOTKANIE Z S. ZALEWSKIM

Fotorelacje z ostatnich spotkań - 11 kwietnia 2017 r. - w ramach AKCJI "WIEŹ" - programu na rzecz kombatantów m. st. Warszawy to działania skierowane do: Żołnierzy Powstania Warszawskiego, byłych więźniów więzień i obozów koncentracyjnych, Żołnierzy AK, kombatantów innych formacji walczących w okresie II wojny światowej.
 

Akcja WIĘŹ - Spotkanie z prof. Leszkiem Żukowskim

13 marca 2017 r. w Muzeum Więzienia Pawiak odbyło się kolejne spotkanie z kombatantem z cyklu „Akcja Więź”. Tym razem byliśmy zaszczyceni wystąpieniem pana Leszka Żukowskiego, profesora nauk technicznych; powstańca warszawskiego; od 2013 r. prezesa Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej...
 

A MY CZYTAMY! CZYTELNIA NA KÓŁKACH 2017


Czekamy na was na placach zabaw dla dzieci od godz. 15.00 do 17.00. Będziemy czytać książki, bawić się czytając, rysować czytając i animować do czytania wszystkich miłośników ciekawych opowieści, zabawnych rymowanek i pasjonujących przygód! Zapraszamy!!!
 

TANECZNYM KROKIEM 2017 - WARSZTATY DLA SENIORÓW

Tanecznym Krokiem 2017 - Warsztaty aktywizacji ruchowej seniorów. Zapraszamy Seniorów Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Program obejmuje kurs tańców latynoamerykańskich oraz zajęcia rekreacyjno-sportowe. Miejsce: SZKOŁA TAŃCA LATIN GROOVE - Wybrzeże Kościuszkowskie 21a, Warszawa. WSTĘP WOLNY.
 

Cykl "Od słowa do słowa" w Rembertowie


Zapraszamy do Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II przy ul. Gawędziarzy 8 w Rembertowie, na kolejne spotkania w ramach cyklu "Od słowa do słowa". Najbliższe spotkanie: ELŻBIETA DZIKOWSKA - 9 marca 2017 r. godz. 18.00.
 

AKCJA WIĘŹ - INFORMACJE i ZAPROSZENIA


Zapraszamy WOLONTARIUSZY DO WSPÓŁPRACY W POMOCY KOMBATANTOM. Zgłaszajcie się: fundacjaart.reif@gmail.com. Najbliższe spotkanie międzypokoleniowe z Kombatantem Leszkiem Zabłockim już 6 lutego o godz. 12.00 w Muzeum Więzienia Pawiak...
 

UWAGA! KONTYNUACJA PROGRAMÓW W 2017 ROKU.

W 2017 roku KONTYNUUJEMY REALIZACJĘ programów: "MY CZYTAMY- CZYTELNIA NA KÓŁKACH", "SZTUKA W KONTEKŚCIE - Sienkiewicz- Matejko", "Dialogi o NIEPODLEGŁEJ". Od marca 2017 r. wraca propozycja do szkół podstawowych "GADAJĄCE POMNIKI WARSZAWY".
 

Zima w Mieście 2017 - zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych

AKADEMIA SZTUK DAWNYCH - "II Rzeczpospolita, jej blaski, cienie… i jej Zamek". 13-17 lutego 2017 godz. 10.00-13.00 (zbiórka Pałac Pod Blachą). Zajęcia proponowane przez Pracownię mają za zadanie przybliżyć uczestnikom niezwykle interesujący świat Polski międzywojennej z jej wzlotami i upadkami. Każde zajęcia będą... Wstęp wolny.
 

„Akcja WIĘŹ - program na rzecz kombatantów m. st. Warszawy


„Akcja WIĘŹ- program na rzecz kombatantów m. st. Warszawy to działania skierowane do: Żołnierzy Powstania Warszawskiego, byłych więźniów więzień i obozów koncentracyjnych, Żołnierzy AK, Kombatantów innych formacji walczących w okresie II wojny światowej.
 

GAWĘDZIARZE NAD WISŁĄ 2016 - III EDYCJA

ZAPRASZAMY NAD WISŁĘ! Gawędziarze na Wisłą - to piesze wycieczki dla wszystkich! Czekamy na miłośników historii, tropicieli przygód, zdobywców wiedzy i poszukiwaczy skarbów..., bo Wisła jest pełna tajemnic, gawęd, legend i podań... Program realizowany od 4 lipca do września 2016 r. WSTĘP WOLNY!
 

A MY CZYTAMY! - CZYTELNIA NA KOŁKACH 2016

A my czytamy! Czytelnia na kołkach 2016. Czekamy na was na placach zabaw dla dzieci od godz. 15.00 do 17.00. Będziemy czytać książki, bawić się czytając, rysować czytając i animować do czytania wszystkich miłośników ciekawych opowieści, zabawnych rymowanek i pasjonujących przygód ! Wstęp wolny!
 

TANECZNYM KROKIEM - program dla SENIORÓW - zapraszamy


Szanowni Państwo ruch to zdrowie, kondycja, dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne. BEZPŁATNY program dla Seniorów Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy. Będzie gimnastyka korekcyjno-rehabilitacyjna i dużo tańca w ciepłych rytmach tańców latynoamerykańskich.
 

PANI NUTKA I PRZYJACIELE w świecie TEATRU - 2016

Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy ul. Gawędziarzy 8, serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi w wieku 5 - 8 lat na animacje teatralne i warsztaty plastyczne: PANI NUTKA I PRZYJACIELE w świecie TEATRU - 2016. Wstęp wolny
 

SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE - 2016


Ruszyła kolejna edycja programu "Spotkania nie tylko literackie" w Dzielnicy Włochy w Czytelni nr VI przy ul. Ks. Chrościckiego 2 - zapraszamy. Wstęp wolny!
 

V EDYCJA CYKLU "NIE JESTEŚ SAM"

Zapraszamy rodziców i dzieci na kolejne zajęcia z cyklu Nie jesteś SAM. Projekt odbywa się dzięki uprzejmości Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego O'Paulo w pomieszczeniach Świetlicy przy ul. Tamka 35. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Szczególnie ciepło zapraszamy rodziców i opiekunów z POWIŚLA.
 

TROPAMI HISTORII I SZTUKI - 2016

RUSZA VI EDYCJA PROGRAMU DLA SENIORÓW Z DZIELNICY BIAŁOŁĘKA M.ST. WARSZAWY. W tym roku odwiedzimy m.in: Muzeum Więzienia Pawiak, Beleweder - Rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Filharmonię Narodową, Cmentarz powązkowski, Filtry Warszawskie... Najbliższe spotkanie: 4 października 2016 r.
 

UWAGA! Trwa program URSYNÓW 60 +

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Seniorów Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy na do Warszawskiej Szkoły Reklamy przy ul. Szolc-Rogozińskiego 3. Program zajęć od marca do grudnia 2016 r. !!! Wstęp wolny!
 

"Podróże do BAJKOLANDII" - warsztaty integracji rodziny - Praga-Północ

Projekt "Podróże do BAJKOLANDII" - to warsztaty integracji rodziny w trzech filiach Bibliotek Publicznych Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy: 1. w Bibliotece Dziecięcej nr 8 ul. Ząbkowska 23/25; 2. w Bibliotece Dziecięcej nr 59 ul. Radzymińska 50; 3. w Bibliotece Dziecięcej nr 50 ul. Skoczylasa 9. WSTĘP WOLNY! Program jest skierowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym 5 - 7 lat i ich rodziców.
 

Akademia Sztuk Dawnych - 1050 rocznica CHRZTU POLSKI - LATO W MIEŚCIE 2016

Akademia Sztuk Dawnych - 1050 rocznica CHRZTU POLSKI to oferta dla uczniów warszawskich szkół ponadpodstawowych. Proponujemy pięciodniowy semestr zajęć pn. Akademia Sztuk Dawnych – 1050 rocznica CHRZTU POLSKI - od 18 do 23 lipca w godzinach od 10.00 do 13.30. Każdemu wykładowi będą towarzyszyły warsztaty! Wstęp wolny!
 

Królewskie spacery... z MIECZEM I TARCZĄ - LATO W MIEŚCIE 2016

„Królewskie spacery… z MIECZEM I TARCZĄ” - wakacyjny program w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2016 dla grup dzieci z warszawskich placówek edukacyjnych pozostających podczas wakacji w Stolicy. Zapraszamy także, indywidualnych gości- dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami, które chcą uczestniczyć w naszych warsztatach. Zajęcia w wakacyjne środy: 13, 20, 27 lipca oraz 3, 10, 17, 24 sierpnia od 10.00 do 14.00. Wstęp wolny!
 

Uroczystość ku chwale przodków naszych – Konstytucja 3 MAJA – 225 lat temu - Bemowo

Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjów i liceum Dzielnicy BEMOWO m.st. Warszawy 28 kwietnia o godz. 10.00 i 12.00 na program „Uroczystość ku chwale przodków naszych – Konstytucja 3 Maja 225 lat temu”. Obchody Konstytucji 3 MAJA to wydarzenia o randze ogólnopolskiego Święta...
 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOMBATANTA - 15.04.2016 r.


15 kwietnia 2016 r. od godz. 12.00 - Muzeum Więzienia Pawiak w Międzynarodowym Dniu Kombatanta, zaprasza na program dedykowany wszystkim Kombatantom II wojny światowej. Uroczystości odbędą się w Muzeum Więzienia Pawiak ul. Dzielna 24/26, Warszawa, oddział Muzeum Niepodległości.
 

BAJKA STRASZKA - o królewnie, która płakać nie umiała - 20 marca 2016 r.


Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum zaprasza 20 marca 2016 r. (niedziela), o godz. 12.00, do pałacu Pod Blachą na niedzielne spotkanie dla rodzin z cyklu "Szlakiem orientalnych opowieści" BAJKA STRASZKA - o królewnie, która płakać nie umiała . Spektakl teatralny dla dzieci. Spektakl adresowany jest do rodzin z dziećmi powyżej 6 roku życia. Występują Hubert Połoniewicz oraz Maria Reif.
 

MUZYCZNA JESIEŃ w Rembertowie - 2015 - Zapraszamy!

Polecamy Państwu cyklu trzech czwartkowych koncertów, w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II (sala widowiskowo-wystawowa), przy ul. Gawędziarzy 8, zorganizowanych przez Urząd Dzielnicy Rembertów.
Koncerty: 5, 19 listopada i 3 grudnia 2015 r.
W programie: "Przeboje, przeboje…- koncert na piękne głosy” - koncert operetkowy, Nocna Zmiana Bluesa, Artur Andrus nie tylko muzycznie...
SERDECZNIE ZAPRASZAMY mieszkańców Rembertowa!
 

Impresja kulturalna „na Barbary…” - 6.12.2015 r.

Zapraszamy na Dzień Otwarty do Muzeum Gazownictwa, na impresję kulturalną pt. „na Barbary…” Mamy przyjemność poinformować Państwa, że dzień 6 grudnia 2015 r. (niedziela) od 11.00 jest dniem otwartym w Muzeum Gazownictwa przy ul. Kasprzaka 25, z okazji dorocznego górniczego „Święta Barbórki”. W tym dniu, zapraszamy do uczestnictwa w ciekawym programie rozrywkowym z bogatą ofertą artystyczną związaną z Patronką wszystkich Górników - Świętą Barbarą. Wysłuchamy gawędy o zwyczajach górniczych, wystąpią aktorzy, animatorzy, tancerze oraz kapela muzyczna. Dzieci będą mogły...
 

SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE - 2015

Zapraszamy na "SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE" w Czytelni Naukowej nr VI, przy ul. Ks. J. Chrościckiego 2,Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. Wstęp wolny! Najbliższe spotkanie: 26 listopada - wykład z okazji 250 lat Teatru Narodowego!
 

PANI NUTKA I PRZYJACIELE – 2015

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy - ul. Gawędziarzy 8 rodziny z dziećmi w wieku 4 - 8 lat, na spotkania " PANI NUTKA I PRZYJACIELE". Wstęp wolny! 19 listopada 2015 r. o 17.00 będziemy mieli przyjemność usłyszeć jak brzmi zespół bluesowy!!! Zagra dla nas i przedstawi instrumenty Sławek Wierzcholski (lider Nocnej Zmiana Bluesa)...
 

URSYNÓW 60 + Warsztaty aktywizacji i integracji międzypokoleniowej

Zapraszamy seniorów dzielnicy Ursynów na wykłady, warsztaty i zajęcia taneczno - relaksacyjne do Warszawskiej Szkoły Reklamy przy ul. Szolc - Rogozińskiego 3. Cykl zajęć rozpoczynamy 22 września 2015 r., o godz. 12.30! Naszym hasłem jest: WIEM - UMIEM - ROZUMIEM
 

V EDYCJA PROGRAMU "NIE JESTEŚ SAM" - 2015 - (wrzesień - grudzień)

„Nie jesteś SAM” – program dla rodziców i dzieci - V edycja programu (wrzesień - grudzień 2015). Zajęcia odbywają się dzięki uprzejmości Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego ‘O Paulo w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Tamka 35 – POWIŚLE.
 

MY CZYTAMY! CZYTELNIA NA KÓŁKACH DZIELNICY WŁOCHY - 2015

UWAGA: najbliższe spotkanie 6 września - Park Kombatantów.
Czekamy na Was na placach zabaw dla dzieci od 15.00 do 17.00
, będziemy czytać książki, bawić się czytając, rysować czytając i animować do czytania. Zapraszamy wszystkich miłośników ciekawych opowieści, zabawnych rymowanek i pasjonujących przygód.
 

AKADEMIA SZTUK DAWNYCH - Zrozumieć Rosję - LATO W MIEŚCIE 2015

Uczniom szkół ponadpodstawowych proponujemy pięciodniowy semestr zajęć: Akademia Sztuk Dawnych - zrozumieć Rosję - od 13 do 17 lipca w godzinach od 10.00 do 13.30. Tematy : 1. Car biały , czerwony, różowy... meandry władzy w Rosji. 2. Święta Ruś. Świat rosyjskiego prawosławia. 3. Nieuniknione? Dzieje stosunków polsko-rosyjskich...
 

KRÓLEWSKIE SPACERY… W ŚWIATŁACH RAMPY - LATO W MIEŚCIE 2015

Wakacyjny program w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2015 dla grup dzieci z warszawskich placówek edukacyjnych (szkoła podstawowa) pozostających podczas wakacji w Stolicy. Zapraszamy także, indywidualnych gości - dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami, które chcą uczestniczyć w naszych warsztatach.
 

WOLSKIE ROGATKI 2015

III edycja plenerowych impresji muzycznych o kulturze Woli. W programie: wykłady tematyczne, koncerty i zabawy taneczne.
Wstęp wolny!
 

BAJKA STRASZKA o królewnie, która płakać nie umiała


NOC MUZEÓW 2015

Serdecznie zapraszamy Państwa na muzyczny spektakl w Pałacu pod Blachą, w Noc Muzeów - 16 maja 2015 r. o godz. 18.00 i 19.00 (zaproszenia dla dzieci do odbioru w informacji Zamku Królewskiego). Spektakl adresowany do rodzin z dziećmi powyżej 6 roku życia.
 

OBYWATEL to ja – narzędzia do współrządzenia państwem demokratycznym

To projekt edukacji obywatelskiej skierowany do młodzieży warszawskich gimnazjów i liceów. Projekt będzie promocją demokracji i praw człowieka z perspektywy współczesnych narzędzi jakie posiada każdy Polak , aby współdecydować o naszym kraju. Program poszerzy wiedzę z zakresu struktur demokratycznych w Polsce, praw i obowiązków wynikających z Konstytucji jak i form uczestnictwa obywatela w życiu społecznym kraju.
 

Pawiak w służbie pamięci - 50 lat temu - impresja

Program rozpoczyna się 8 maja 2015 r. dla uczczenia 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Muzeum Niepodległości a dalsze zajęcia będa odbywały się w Muzeum Więzienia Pawiak. W 1965 DZIĘKI STARANIOM BYŁYCH WIĘŹNIÓW HITLEROWSKIEGO WIEZIENIA ŚLEDCZEGO i ich Rodzinom powstało Muzeum Więzienia Pawiak. Od 50 lat jest jednym z najważniejszych miejsc PAMIĘCI o hitlerowskich zbrodniach niemieckich faszystów dokonywanych na ludności Warszawy przez cały okres okupacji. Pawiackie drzewo, to symbol niezłomności, wiary i odwagi więźniów Pawiaka.
 

2015 - Rokiem ŚWIATŁA

Zajęcia adresowane do uczniów klas IV- VI warszawskich szkół podstawowych. Mamy w Warszawie SKARB – Gazownię Warszawską - zabytkowy kompleks z XIX wieku zachowany idealnie dzięki pieczołowitej konserwacji i dbałości gospodarzy tego obiektu. Miejsce rzadko uczęszczane, bo zamknięte dla publiczności z uwagi na szczególny dozór obiektu, który jest siedzibą główną PGNiG.
 

Teatr – to narodowa Rzecz – 250 lat Teatru Narodowego

Warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych klas IV - VI. W 250 rocznicę powstania Teatru Narodowego, chcemy zaproponować dzieciom z klas IV- VI zajęcia warsztatowe w Muzeum Teatru / Plac Teatralny /, które mieści się w budynku Teatru Wielkiego Opery Narodowej i Teatru Narodowego.
 

RAVENSBRÜCK - O WIĘCEJ NIŻ ŻYCIE - 15 kwietnia 2015 r.

70. ROCZNICA WYZWOLENIA OBOZU RAVENSBRÜCK.
SPOTKANIE Z DR WANDĄ PÓŁTAWSKĄ.

15 kwietnia 2015 r., godz. 17.00 - Muzeum Niepodległości
[Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów]
Aleja Solidarności 62, Warszawa - Wstęp wolny!
 

V EDYCJA PROGRAMU "NIE JESTEŚ SAM" - 2015

„Nie jesteś SAM” – program dla rodziców i dzieci - 2015 - V edycja programu. Zajęcia odbywają się dzięki uprzejmości Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego ‘O Paulo w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Tamka 35 – POWIŚLE.
 

TROPAMI HISTORII I SZTUKI 2015

Zapraszamy na V edycję programu dla seniorów z Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy "TROPAMI HISTORII I SZTUKI 2015". Najbliższe spotkanie: 16 kwietnia 2015 r.
 

Wspaniała WYSTAWA - polecamy! Brawo gimnazjaliści!

Wspaniała WYSTAWA - polecamy! Brawo gimnazjaliści z 93 Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi w Warszawie.
 

Zima w Mieście 2015! AKADEMIA SZTUK DAWNYCH

Pracownia Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie i Fundacja ART zapraszają: Zima w Mieście 2015 - zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W dniach 26 - 30 stycznia 2015 r. od godz. 10.00 - 13.00 zapraszamy do Pałacu pod Blachą - "Palcem po mapie. Odkrycia, mapy, kartografia." Wstęp wolny!!!
 

"Dary świętego Mikołaja" w Zamku Królewskim - 6 grudnia 2014 r.

Mikołajkowe zajęcia w dla najmłodszych - Pałac Pod Blachą.
Pracownia Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie, zaprasza dzieci w wieku 3 – 6 lat, w sobotę 6 grudnia 2014 r. o godz. 10.00, 11.00 ,12.00 na Spotkanie z cyklu SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI, SKARB KRÓLEWICZA – SPOTKANIA DLA NAJMŁODSZYCH zatytułowane „Dary świętego Mikołaja”
 

„Strzeż się sroki, czyli przepowiednia dla księcia Józefa” - 17.01.2015

Zapraszamy dzieci w wieku 3 – 6 lat w sobotę 17 stycznia 2015 r. o godz. 11.00 lub 12. 00 na Spotkanie z cyklu "SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI, SKARB KRÓLEWICZA" zatytułowane „Strzeż się sroki, czyli przepowiednia dla księcia Józefa”
 

Akademia Sztuk… technika w służbie archeologii – IV edycja !

Spotkania zawsze o godz. 11.00 (wejście od strony Metra) Państwowe Muzeum Archeologii – Arsenał – zapraszamy! To już IV edycja programu Akademia Sztuk...technika w służbie archeologii. Projekt realizujemy wraz z Państwowym Muzeum Archeologii. Wstęp wolny!
 

Licho nie śpi czyli historie warszawskiej Starówki

„Licho nie śpi czyli historie warszawskiej Starówki” – questing – to zajęcia terenowe w formie aktywnej zabawy… to rodzaj varsavianistycznych wycieczek z zadaniami. Zajęcia dla dzieci i młodziezy Dzielnicy Śródmieście
 

PAWIAK '44 - 30 i 31 LIPCA 2014 r.

Polski Związek Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, Muzeum Więzienia Pawiak Oddział Muzeum Niepodległości w Warszawie, Fundacja ART zapraszają na uroczystości upamiętniające 70. ROCZNICĘ LIKWIDACJI WIĘZIENIA PAWIAK w przeddzień wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 30 i 31 LIPCA 2014 r. na terenie Muzeum Więzienia Pawiak - ul. Dzielna 24/26
 

SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE - PROGRAM 2014!

Ciekawe spotkania, inspirujące wykłady, dobra literatura oraz ważne tematy to „Spotkania nie tylko literackie” – zapraszamy na kolejną, V edycję, w 2014 r.! Zapraszamy do Czytelni Naukowej nr VI w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy przy ulicy Ks. J. Chrościckiego 2 o 17.30. Wstęp wolny.
 

Rodzinny weekendzie z książką

Fundacja ART wzięła udział w "Rodzinnym weekendzie z książką" w ramach Warszawskich Targów Książki (www.targi-ksiazki.waw.pl) organizowanych przez Murator Expo na Stadionie Narodowym. Publiczność dopisała, atmosfera też, a książek było co nie miara ... i takie piękne!
 

Trzy obiegi - kultura 1980-1989

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w programie, który ma przedstawić młodzieży gimnazjów i liceów Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy jak, kiedy i kto pisał, tworzył, śpiewał, kolportował, nagrywał dzieła zakazane, opozycyjne i wrogie władzy komunistycznej...
 

A MY CZYTAMY! - mokotowska czytelnia na kółkach

Czekamy na Was od maja do września 2014 r. na Placach zabaw dla dzieci w godz. 14.00 - 16.00. Ciekawe opowieści, zaskakujące rymowanki, niesamowite przygody w znanych i mniej znanych utworach ulubionych poetów i pisarzy.
 

Warszawska EKO-grajka

Warszawska EKO-grajka to nowy autorski program Fundacji ART realizowany dzięki wsparciu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy w szkołach tej dzielnicy. Uczymy dbać o przyrodę, segregować śmieci, zauważać skarby natury, rozpoznawać ważne znaki na produktach. Bawimy, uczymy i ćwiczymy, chcemy aby zielone miejsca Warszawy
 

Godność i tożsamość człowieka w niebezpieczeństwie uzależnień

UWAGA! PIERWSZE SPOTKANIE: 23.04.2014 r.
Zapraszamy na wykłady otwarte pt. „Godność i tożsamość człowieka w niebezpieczeństwie uzależnień”. Jak sobie pomóc, jak pomóc bliskiej osobie, znajomemu, sąsiadowi jak wesprzeć rodzinę? Na ten temat toczyć będziemy dyskusje i rozmawiać z terapeutą mgr Jackiem Znamierowskim.
Zapraszamy do Czytelni Naukowej nr VI Biblioteki Publicznej Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy, o godz. 17.30 (ul. Ks. Chrościckiego 2). – WSTĘP WOLNY !!!
 

„CYBERFACE” – warsztaty dla dzieci i rodziców

Warsztaty mają na celu wspomaganie procesu wychowawczego a w szczególności: - profilaktyki uzależnień w tym behawiorystycznych; - profilaktyki przemocy; - profilaktyki zachowań ryzykownych; - kształtowanie umiejętności społecznych.
 

Symfonia wolności…1989

25 lat po wydarzeniach 1989 roku
w Muzeum Niepodległości w Warszawie przy al. Solidarności 62
„Symfonia wolności… 1989” to projekt edukacji obywatelskiej pokazujący wydarzenia oraz ludzi, których zaangażowanie i poświęcenie doprowadziło do odzyskania przez Polskę wolności po 1989 r...
 

PRAWA i OBOWIĄZKI JEDNOSTKI w PAŃSTWIE DEMOKRATYCZNYM

"Prawa i obowiązki jednostki w państwie demokratycznym" - to projekt edukacji obywatelskiej skierowany do młodzieży warszawskich gimnazjów i liceów. Program poszerza wiedzę z zakresu struktur demokratycznych w Polsce, praw i obowiązków wynikających z konstytucji jak i form uczestnictwa obywatela w życiu społecznym kraju...
 

"Pani Nutka i Przyjaciele"

Rozpoczęliśmy program "Pani Nutka i Przyjaciele" w Bibliotece Publicznej w Rembertowie serecznie zapraszamy...
 

„Nie jesteś SAM” – program dla rodziców i dzieci 2014

III edycja programu "Nie jetseś SAM". Zajęcia odbywają się dzięki uprzejmości Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego ‘O Paulo w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Tamka 35 – POWIŚLE.
 

ZIMA W MIEŚCIE - 2014 - „Zima po królewsku”

Program edukacyjno-kulturalny dla młodszych dzieci.

Zajęcia w ramach akcji „Zima w Mieście” w Zamku Królewskim w Warszawie. 24- 28 lutego zajęcia o 9.00 i 11.00 (Zamek Królewski w Warszawie) – grupy zorganizowane akcji "Zima w Mieście"...
 

ZIMA W MIEŚCIE - 2014 - "Sławni królowie sławnych dynastii"

Zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych

W dniach 17 – 21 lutego 2014 r. od 11.00 – 13.30 zapraszamy do Pałacu pod Blachą. Wstęp wolny!!! Zapisy! Przybliżymy pięć sylwetek władców, ukazując ich działalność na tle epoki, w której żyli.
 

Rozpoczęliśmy II edycję projektu "Bądź z nami"

28 października 2013 r. rozpoczęliśmy II edycję projektu "Bądź z nami". Zapraszamy młodzież gimnazjów z Rembertowa na spotkania z ludźmi z pasją... Zapraszamy ludzi znanych, cenionych, autorytety w różnych dziedzinach. Projekt rozpoczęło spotkanie z Przemysławem Babiarzem znanym i bardzo lubianym dziennikarzem...
 

PR 24 na start

Projekt skierowanym do warszawskich licealistów z klas profilowanych dziennikarskich. Program ma na celu: zapoznanie młodzieży z pracą w radiu, zainteresowanie nowymi technologiami przekazywania informacji, zmotywowanie do aktywności w działaniach służących dalszemu kształceniu umiejętności dziennikarskich...
 

„Historia sztuki dla każdego”

Program skierowany do mieszkańców Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. Najbliższe spotkanie: 8 listopada. Zamek Królewski w Warszawie. Program „Historia sztuki dla każdego” to oferta połączenia kilku form aktywności kulturalnych w jednym spotkaniu. To działania aktywizujące, edukacyjne, integrujące...
 

„Akademia Sztuk…- ARCHEOLOGIA i nauki pomocnicze – III edycja”

Najbliższe spotkanie: 23 listopada - „Geologia nauka nie tylko o Ziemi” - Artur Sierosławski PMA
Projekt „Akademia Sztuk … ARCHEOLOGIA i nauki pomocnicze” jest kontynuacją cyklu weekendowych spotkań adresowanych do gimnazjalistów i licealistów...
 

WOLSKIE ROGATKI - cykl plenerowych impresji muzycznych o kulturze Woli.

Zapraszamy na ostatnie spotkanie - 7 września o godz. 20.15 !!! przy Kościele Św. Boromeusza na ul. Chłodnej. Wstęp wolny!
Plenerowe impresje o historii Woli - gawędy, koncerty, potańcówki, przedstawienia...
 

"Królewskie spacery… nauka na usługach króla”
LATO W MIEŚCIE 2013! [dla dzieci - szkoła podstawowa]

Serdecznie zapraszamy na wakacyjny program edukacyjny w przestrzeniach Zamku Królewskiego (Arkady Kubickiego, Ogrody Królewskie), którego celem jest zabawa w pogłębianie wiedzy o nauce wieków dawnych, dziedzictwie historycznym oraz kulturowym Polski.
 

Wakacyjna Akademia Sztuk Dawnych
LATO W MIEŚCIE 2013! [dla młodzieży]

program dla gimnazjalistów i licealistów „Sztuka NAUKI w poszukiwaniu porządku świata”. 22-26 lipca 2013 w godz. 10.00 - 13.00. Zajęcia i warsztaty kierowane do współczesnego młodego obserwatora...
 

Trwają „Wycieczki do Bajkolandii” w Szkole Podstawowej nr 63

Od 10 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 63 im. Zawiszy Czarnego w Warszawie trwa program dla dzieci uczęszczających do szkolnej świetlicy pt. „WYCIECZKI DO BAJKOLANDII” . Nasz program to różne formy działań, które pomogą dzieciom w kształceniu umiejętności poznawczych, warsztatowych, artystycznych, społecznych, prozdrowotnych w tym pierwszej pomocy medycznej...
 

Program „Nie jesteś SAM” – II edycja

Program kierujemy do dzieci uczęszczających do szkół podstawowych Powiśla klas IV- VI. Zajęcia odbywać się będą w Świetlicy Środowiskowej Sióstr Miłosierdzia Bożego pod wezwaniem Św. Wincentego o’Paulo przy ul. Tamka 35 w piątki od godz. 16.00 i będą dla uczestników BEZPŁATNE!
 
 

.:: 186057 odwiedzin na stronie ::.