polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

"Królewskie Spacery nad Wisłą" - 4 lipca 2009 r. w godz. 11.00 -14.00

Królewskie Spacery nad Wisłą - to plenerowe działania kulturalne w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego dla dużych i małych miłośników wieków dawnych, poszukiwaczy skarbów historii i rycerzy umiejętności sztuk artystycznych. Królewskie Spacery nad Wisłą - to wakacyjny cykl plenerowych działań kulturalnych związanych z historią Zamku Królewskiego, Arkad Kubickiego i Ogrodów Królewskich. Zapraszamy w soboty: 4, 11, 18, 25 lipca oraz 1, 8, 22, 29 sierpnia w godz. 11:00 -14:00. Spacerom w otoczeniu Zamku Królewskiego i na jego podzamczu  będą towarzyszyć motywy przewodnie, dlatego każda sobota będzie inna i urozmaicona.

 

...Rozpoczynamy Królewskie Spacery nad Wisłą !...

 

Zapraszamy więc 4 lipca 2009, w godzinach 11:00-14:00 na pierwszą familijną i sobotnią wycieczkę pt. Wisła CANALETTA.

 

W programie:

 

  • godz. 11:00 uroczyste otwarcie i wspólne wyznaczeniem koryta Wisły względem Królewskich Arkad Kubickiego;
  • 11:00 - 13:30 - zwiedzanie Arkad wycieczki z przewodnikiem wyruszać będą  co 30 minut spod północnej ściany Arkad;
  • 11:30 i 13:00 - spektakl  „Bernardo Bellotto i jego Warszawa”; zapraszamy dzieci do wysłuchania historii życia, twórczości i przyjaźni z królem Stanisławem Augustem słynnego malarza Bernardo Bellotto, zwanego Canalettem;
  • od 11:00 - warsztaty plastyczne na przepięknym tarasie nad Arkadami. Dzieci wraz rodzicami będą kolorować szkic Mistrza Canaletta – Widok na Stare Miasto. Pracom plastycznym towarzyszyć będą znane i lubiane legendy warszawskie związane z królową naszych rzek – Wisłą, czytane przez aktorów. Dla najzdolniejszych uczniów samego Mistrza mamy niespodzianki.

 

"Królewskie spacery nad Wisłą" są częścią Festiwalu Sztuki nad Wisłą PRZEMIANY - nowego Festiwalu dla Wisły i Warszawy, w ramach przygotowań do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 

Projekt powstał dzięki finansowemu wsparciu m.st. Warszawy.

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 376201 odwiedzin na stronie ::.