polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Projekty » "Królewskie Spacery nad Wisłą" w ramach Festiwalu Sztuki "Przemiany"

>> PROGRAM "Królewskich Spacerów nad Wisłą" - 4, 11, 18, 25 lipca 2009 roku

 
- 4 LIPCA 2009 - od godz. 11:00-14:00 zapraszmy na pierwszą (rozpoczęcie cyklu) familijną, sobotnią wycieczkę pt. Wisła CANALETTA. 
 

W programie:

 

 • godz. 11:00 uroczyste otwarcie i wspólne wyznaczeniem koryta Wisły względem Królewskich Arkad Kubickiego;
 • 11:00 - 13:30 - zwiedzanie Arkad wycieczki z przewodnikiem wyruszać będą  co 30 minut spod północnej ściany Arkad;
 • 11:30 i 13:00 - spektakl  „Bernardo Bellotto i jego Warszawa”; zapraszamy dzieci do wysłuchania historii życia, twórczości i przyjaźni z królem Stanisławem Augustem słynnego malarza Bernardo Bellotto, zwanego Canalettem;
 • od 11:00 - warsztaty plastyczne na przepięknym tarasie nad Arkadami. Dzieci wraz rodzicami będą kolorować szkic Mistrza Canaletta – Widok na Stare Miasto. Pracom plastycznym towarzyszyć będą znane i lubiane legendy warszawskie związane z królową naszych rzek – Wisłą, czytane przez aktorów. Dla najzdolniejszych uczniów samego Mistrza mamy niespodzianki. 

 


 
 - 11 LIPCA - od godziny 11:00-14:00 zapraszamy na drugą familijną, sobotnią wycieczkę tym razem
pt. Kwietny Ogród Jego Królewskiej Mości.

W programie:

 • 11:00 uroczyste otwarcie przy dźwiękach rogów
 • zwiedzanie Arkad - od 11:00 co 30 minut  do 13:30 spod północnej ściany Arkad wyruszać będą  wycieczki z przewodnikiem.
 • Koncert Zespołu Muzyki Dawnej Canor Anticus   „Muzyka u Króla Jegomości ” o 11:30 i o 13:00  zapraszamy dzieci do wysłuchania historii jak i gdzie  powstawała muzyka w wiekach dawnych. Dzieci zobaczą stare instrumenty: rodzinę violi da gamba, lutnię, lirę korbową, złóbcoki, rogi myśliwskie.
 • warsztaty plastyczne od 11:00 na przepięknych Ogrodach Królewskich – plastycy miłościwie nam panującego, pomagać będą w wykonywaniu królewskich słoneczników, które potem będzie można osobiście zasadzić na królewskiej łące. Pracom plastycznym towarzyszyć będzie muzyka z epoki baroku.
   

 
- 18 LIPCA - od godziny 11:00-14:00 zapraszamy na kolejną familijną, sobotnią wycieczkę nad Wisłę przy Zamku Królewskim tym razem spotkanie pt.  Arlekinada” – zabawa pantomimiczna dla wszystkich.
 

W programie:

 • 11:00 uroczyste otwarcie
 • zwiedzanie Arkad - od 11:00 co 30 minut  do 13:30 spod północnej ściany Arkad wyruszać będą  wycieczki z przewodnikiem.
 • spektakl   „Od błazna do klowna ” o 11:30 i o 13:00  pantomimiczno-muzyczny spektakl utrzymany w formie zabawy błazeńskiej, z której znanych było wielu królewskich „żartownisiów”
 • warsztaty plastyczne od 11:00 – Świat marionetki – wykonywanie konstrukcji marionetek płaskich – jednych z najstarszych stosowanych w teatrze lalek postaci Arlekina, Kolombiny, Pierota czyli teatr dell’arte.

 


 

- 25 LIPCA - od godziny 11:00-14:00 zapraszamy na kolejną familijną, sobotnią wycieczkę nad Wisłę przy Zamku Królewskim tym razem spotkanie pt.  Jeden dzień życia króla Stanisława Augusta – zabawa pantomimiczna dla wszystkich.
 

 • W programie:

 • 11:00 uroczyste otwarcie – wspólne napięcie wskazówki zegara i pobudka Jego Królewskiej Mości.
 • zwiedzanie Arkad - od 11:00 co 30 minut  do 13:30 spod północnej ściany Arkad wyruszać będą  wycieczki z przewodnikiem.
 • spektakl   „Ku czci Stanisława Augusta ” o 11:30 i o 13:00  wierszowana próba do spektaklu przygotowywanego przez dworzan Jego Królewskiej Mości  w wykonaniu aktorów Teatru Atlantis
 • warsztaty plastyczne od 11:00 - Zegar słoneczny - konstrukcja i działanie- wykonywanie swojego zegarka słonecznego.
   


Zapraszamy serdecznie!

Królewskie spacery nad Wisłą są częścią Festiwalu Sztuki nad Wisłą PRZEMIANY - nowego Festiwalu dla Wisły i Warszawy, w ramach przygotowań do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016
 

Projekt powstał dzięki finansowemu wsparciu m. st. Warszawy.

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 186378 odwiedzin na stronie ::.