polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności

"Jedzie, jedzie na Kasztance - muzyką przez historię"

"Jedzie, jedzie na Kasztance - muzyką przez historię" - Projekt przygotowany dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowychklas IV – VI. Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie  "Jedzie, jedzie na Kasztance- muzyką przez historię", który został przygotowany dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości i jest adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowychklas IV – VI. Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.

"Kulturę polską ożywiły pieśni żołnierskie" wspominał Marszałek Józef Piłsudski. Tym bardziej, że Legiony pełne były ARTYSTÓW, którzy budowali świadomość narodową poprzez: melodie, rym i serce. Na  słowach piosenek legionowych można uczyć się nie tylko o ludziach tamtej epoki, ale także o wydarzeniach historycznych.

Przy pomocy muzyki a także gawędy, chcemy zapoznać dzieci i młodzież z historią pieśni legionowych oraz z jej bohaterami.

Naszym celem jest aby program "Jedzie, jedzie na Kasztance..." był przyjemną lekcją muzyki  i historii o odzyskaniu Niepodległości. Tym bardziej, że będzie to spotkanie z dyrygentem, aranżerem i muzykiem odnoszącym duże sukcesy i współpracującym z wieloma znakomitymi chórami w Warszawie – Pawłem Choiną a gawędę i naukę pieśni poprowadzi baryton Sebastian Boguszewski z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Mamy też nadzieję, że wspólnie „przerobimy” ciekawą lekcję historii,bo każda pieśń to opowieść a w jej fabule ważne treści, często pokazane bardzo współcześnie żartem i serio.

 

Zgodnie z podstawą programową MEN nasz program będzie dla uczniów w formie:

 koncertu, w sali koncertowej - szkole muzycznej, propagował będzie wartość muzyki jako dziedzictwa narodowego, będzie interdyscyplinarny oraz będzie włączał w działanie uczestników / wspólne śpiewanie/, będzie także spotkaniem z artystami oraz z historią ważnych pieśni patriotycznych z okresu odzyskania Niepodległości. Działania realizować będziemy w Szkole Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego przy ul. Globusowej 24.
 

Zaproszenie (pobierz)

 

Zgłoszenia przyjmujemy– e-mailem: fundacjaart.reif@gmail.com

 

Maria Reif - Fundacja ART.

Program współfinansuje Dzielnica Włochy m. st. Warszawy.

 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 2309 odwiedzin na stronie ::.