polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

„Akademia Sztuk…- ARCHEOLOGIA i nauki pomocnicze – III edycja”

Projekt „Akademia Sztuk … ARCHEOLOGIA i nauki pomocnicze” jest kontynuacją cyklu  weekendowych spotkań adresowanych do warszawskich gimnazjalistów i licealistów, którzy szukają propozycji zajęć pozaszkolnych rozwijających ich zainteresowania i uzupełniających materiał szkolny z różnych dziedzin nauki.

Archeologia, którą będziemy się zajmować podczas Akademii Sztuk… to dziedzina nauki, która dla specjalistów jest nauką zarówno ścisłą jak i humanistyczną. W naszych wędrówkach z młodzieżą poruszaliśmy tematy związane zarówno i humanistyką jak i naukami matematycznymi. 
Czas na nauki pomocnicze, które stanowią na wydziałach archeologicznych jeden z najtrudniejszych przedmiotów zajmujących się takimi kierunkami jak: architektura, zoologia, antropologia, botanika, ikonografia, etnografia czy zoologia. W tych wszystkich naukach przedmioty ścisłe tj. biochemia, chemia oraz fizyka mają kluczowe zastosowanie a cóż dopiero matematyka, która jest „królową nauk”. 

 
Plan spotkań z młodzieżą:
11 maja - „ Antropologia – podstawy anatomii czy zawsze byliśmy tacy sami?” - dr Maurycy Stanaszek
15 czerwca -„Architektura bada i odkrywa” Joanna Borowska - archeolog podróżnik, fotograf
14 września - Etnografia – co nam mówią codzienne rzeczy”  - Iwona Kowalczyk- Mizerakowska - edukator PMA
12 października - „Archeozoologia jak odtworzyć zwierzę”  - Anna Drzewicz PMA
23 listopada - „Geologia nauka nie tylko o Ziemi” - Artur Sierosławski PMA
7 grudnia -„Botanika - w archeologii przyroda nie umiera” - kierownik działu wystaw i popularyzacji Joanna Kołacińska
 
Zajęcia dla uczestników są bezpłatne.
Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 11.00. z uwagi na zamknięte w tym dniu Muzeum zbiórka na zajęcia o 10.50 przed Arsenałem od strony Metra - Arsenał.
  
Zgłoszenia na zajęcia prosimy kierować mailowo: fundacjaart.reif@gmail.com
 

Program współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawę Biuro Edukacji
Partner programu Państwowe Muzeum Archeologiczne
 
Autor i organizator – Fundacja ART
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 190127 odwiedzin na stronie ::.