polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Fundacja ART poleca: "Spotkania nie tylko literackie"

Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy serdecznie zapraszają na cykl wykładów pt. 


Spotkania nie tylko literackie

w Czytelni Naukowej nr VI przy ul. Ks. J. Chrościckiego 2 w Warszawie
 
 
28 lutego 2012 r. (wtorek) godz. 17.30 - Przedsiębiorczość w kryzysie, czyli co to jest ekonomia społeczna? 
Dr Grzegorz Tchorek- ekonomista, wykładowca Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu  Szczecińskiego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Polskiej Akademii Nauk. Pracownik NBP. 
 
23 marca 2012 r. (piątek) godz. 17.30 - Rocznice literackie czyli coś o Kraszewskim…. 
Dr hab. Jarosław Komorowski – profesor nadzwyczajny i dziekan Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, profesor nadzwyczajny Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.
 
24 kwietnia 2012 r. (wtorek) godz. 17.30 - Po co ta starożytność - Egipt i jego tajemnice - cena odkryć a bogactwo kultury
Prof. dr hab. Andrzej Niwiński – światowej sławy archeolog, autor wielu książek, wykładowca Instytutu Archeologii UW.
 
29 maja 2012 r. (wtorek) godz. 17.30 – Książki, do których wracam – kultura Lwowa i Kresów
Stanisław Górka – znakomity aktor, pedagog Akademii Teatralnej w Warszawie, twórca wielu ról w serialach, ale przede wszystkim miłośnik Lwowa i kultury tego miasta.
 
19 czerwca 2012 r. (wtorek) godz. 17.30 - Nobliści znad Wisły
Dr Katarzyna Buczek – wykładowca Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista ds. kształcenia pozaszkolnego, wieloletni wykładowca Zamku Królewskiego w Warszawie, autorka książek i publikacji naukowych z dziedziny literatury i wychowania.
 
25 września 2012 r. (wtorek) godz. 17.30 - Wielkie postaci i ich fortuna w czasach Kronenberga
Andrzej Żor - ambasador, wiceminister  ds. edukacji, doradca Premiera Rządu RP, publicysta, autor dwunastu biograficznych książek, o wybitnych Polakach oraz o strukturze systemów politycznych.
 
23 października 2012 r. (wtorek) godz. 17.30 - Czym się różni wiara od światopoglądu?
Prof. Ojciec Jacek Salij - wykładowca Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, filozof, autor wielu książek nie tylko religijnych.
 
11 grudnia 2012 r. (wtorek) godz. 17.30 - Co by tu jeszcze spieprzyć Panowie? – o literaturze satyrycznej PRL 
Dr Katarzyna Buczek – wykładowca Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista ds. kształcenia pozaszkolnego, wieloletni wykładowca Zamku Królewskiego w Warszawie, autorka książek i publikacji naukowych z dziedziny literatury i wychowania.
 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 189115 odwiedzin na stronie ::.